Çocuk ve Aile Hizmetleri Ajansı’ndan Emine Erdoğan’a Teşekkür Plaketi

Çocuk ve Aile Hizmetleri Ajansı’ndan Emine Erdoğan’a Teşekkür Plaketi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Nükleer Güvenlik Zirvesi amacıyla ABD’ye yaptığı ziyarete refakat eden Emine Erdoğan’a, Çocuk ve Aile Hizmetleri Ajansı, CFSA (Child and Family Services Agency), Türkiye’nin katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Washington Belediyesi’ne bağlı olarak, ihtiyaç sahibi ailelere ve çocuklarına yardımda bulunulmasından sorumlu bir kamu kuruluşu olan CFSA, Türkiye Washington Büyükelçiliği ve çalışanlarının çocuklara sağladığı katkı nedeniyle Emine Erdoğan’ın şahsında Türkiye’ye teşekkür etti.

Büyükelçilik rezidansında düzenlenen ve Türkiye Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç’ın eşi Sinem Kılıç’ın ev sahipliğinde gerçekleşen plaket törenine CFSA yetkilileri katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu, İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı ve ABD ziyaretinde yer alan bakan eşlerinin de hazır bulunduğu tören, ajans çalışmalarının anlatıldığı bir sunum ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Emine Erdoğan Washington’da ayrıca meşhur Smithsonian Enstitüsü’ne bağlı müze kompleksi içinde yer alan Arthur M. Sackler Gallery’de Afganistan temalı bir sergiyi de ziyaret etti. Afgan sanatlarından örneklerin yer aldığı ve Afganistan’ın dönüşümünün anlatıldığı sergiyi ve müzeyi ziyaretinde Emine Erdoğan’a; Smithsonian Freer ve Asya Sanatları Müzeleri Direktörü Profesör Julian Raby eşlik etti. Profesör Raby’e, 2014 yılında Türkiye’nin uluslararası alanda tanıtılmasına ve yüceltilmesine katkılarından dolayı Türkiye Cumhuriyeti Liyakat Nişanı tevcih edilmişti.

Emine erdoğan - Amerika -48

Emine erdoğan - Amerika -Washington (1) Emine erdoğan - Amerika -Washington (2) Emine erdoğan - Amerika -Washington (3) Emine erdoğan - Amerika -Washington (4)Emine erdoğan - Amerika -Washington (5)

enerji petrol medya -TÜRKİYE- HABER GAZETESİ  - TÜRKİYE  - HABERLERİ - EKONOMİ -10seers cmp badge