Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3. Havalimanı İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3. Havalimanı İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da yapımı devam eden 3. Havalimanı’nın inşaat alanına giderek çalışmaları yerinde inceledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın da hazır bulunduğu ziyarette, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 3. Havalimanı inşaat çalışmalarıyla ilgili olarak bilgi verildi.

Bakanların yanı sıra havalimanı inşaatını yapan 5’li konsorsiyumun, Türk Hava Yolları (THY) ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) yetkililerinin de katıldıkları brifingde, Cumhurbaşkanı Erdoğan çalışmaların gidişatı hakkında bilgi aldı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım ile Konsorsiyum üyesi Limak Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, ilk etabı 2018’in Şubat ayında hizmete girecek olan projeye ilişkin çalışmaların yüzde 20’sinin hâlihazırda tamamlandığı ve tüm işlerin belirlenen takvime göre yürüdüğü bilgisini verdi. Nihat Özdemir, inşaatta halen 1500’ü beyaz yakalı olmak üzere toplam 15 bin kişinin çalıştığını açıkladı.

DÜNYANIN EN BÜYÜK HAVALİMANI PROJESİ

Yetkililer, projenin tamamlanmasıyla dünyanın en büyük havalimanına kavuşacak olan İstanbul’un, tam bir buluşma noktasına dönüşeceği vurguladılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise yetkililere, havalimanının yapımında kullanılan malzemelerin yerli firmalardan teminine azami ölçüde özen göstermekte fayda bulunduğunu hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, brifing sonrasında beraberindeki bakanlarla birlikte, inşaatı devam eden terminal binasının şantiyesine geçerek burada incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşık 3 saat süren ziyareti sırasında kendisine tezahüratlarla sevgi gösterisinde bulunan işçilerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

İSTANBUL :

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul, 3. Havalimanı,İstanbul ,Türkiye -n90 (1) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul, 3. Havalimanı,İstanbul ,Türkiye -n90 (2) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul, 3. Havalimanı,İstanbul ,Türkiye -n90 (3) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul, 3. Havalimanı,İstanbul ,Türkiye -n90 (4) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul, 3. Havalimanı,İstanbul ,Türkiye -n90 (5)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul, 3. Havalimanı,İstanbul ,Türkiye -n90 (6)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul, 3. Havalimanı,İstanbul ,Türkiye -n90 (7)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul, 3. Havalimanı,İstanbul ,Türkiye -n90 (8)

enerji petrol medya -TÜRKİYE - DÜNYA - HABER -,HABERLER (2)

 DEV YATIRIMLAR – TÜRKİYE

HÜRKUŞ - TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii - Türkiye ,Ankara (3) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - HÜRKUŞ Dev yatırımlar Türkiye ,Ankara  (1) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - HÜRKUŞ Dev yatırımlar Türkiye ,Ankara  (2) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - HÜRKUŞ Dev yatırımlar Türkiye ,Ankara  (3)seers cmp badge