Emine Erdoğan, ‘Geleceğimi Koruyorum’ Projesinin Tanıtım Standını Ziyaret Etti

Emine Erdoğan, ‘Geleceğimi Koruyorum’ Projesinin Tanıtım Standını Ziyaret Etti

Emine Erdoğan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın koordinasyonu ve Millî Eğitim Bakanlığı’nın iş birliği ile gerçekleştirilen ‘Geleceğimi Koruyorum’ projesinin tanıtım ve faaliyet standını ziyaret etti.

Emine Erdoğan’ın ziyareti, kendisine refakat ettiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın EXPO 2016 Antalya’nın açılışının ardından, Uluslararası Bahçecilik Sergisi’ni ziyareti kapsamında gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan, standı ziyaretlerinde toprak ve su kaynaklarının korunması bilincini anlatan deneyler konusunda bilgi aldı ve çocuklarla birlikte tohum ekimi gerçekleştirdi. Ziyarette çocuklar, yedi ay önce, projenin tanıtım töreninde kendilerine hediye edilen ve toprak ile tohum konusunda bilgilendirerek deneysel doğa çalışmaları yapmayı anlatan Yeşil Defterlerini, Emine Erdoğan’a işlenmiş şekilde sundular.

Ziyaret esnasında çocuklar, kendilerine hediye edilen Yeşil Defter içinde bulunan tohumları ekerek yetiştirdikleri domates, biber ve lavanta fidelerini Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a takdim ettiler.

GELECEĞİMİ KORUYORUM PROJESİ

Bu yıl, 7 büyükşehirdeki pilot okullarda yürütülen ‘Geleceğimi Koruyorum’ projesinin, gelecek yıl 30 büyükşehirde yaygınlaştırılması planlanıyor. Projenin en önemli hedeflerinden birisi ise, okullarda ekoloji sınıfları kurup, okul bahçelerinin beton alanlarını azaltarak deneysel ekim alanları oluşturmak ve çocukların tabiatla bütünleşmesini sağlamak. Millî Eğitim Bakanlığı’nın proje kapsamında gerekli altyapı çalışmalarını yürüttüğü proje kapsamında çocuklara hediye edilen Yeşil Defter’de çocuklara toprak ve tohum konusunda bilgiler veriliyor, doğa deneyleri anlatılıyor ve Türkiye’de yetişen bitki ve ağaçların, yapraklarından nasıl tanınacağı anlatılıyor.

ANTALYA – EXPO 2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , EXPO 2016 Antalya -Türkiye -a7 (1)

Emine Erdoğan, 'Geleceğimi Koruyorum' Projesi -  EXPO 2016 Antalya ,Türkiye (1) Emine Erdoğan, 'Geleceğimi Koruyorum' Projesi -  EXPO 2016 Antalya ,Türkiye (2) Emine Erdoğan, 'Geleceğimi Koruyorum' Projesi -  EXPO 2016 Antalya ,Türkiye (3) Emine Erdoğan, 'Geleceğimi Koruyorum' Projesi -  EXPO 2016 Antalya ,Türkiye (4)

 seers cmp badge