Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Buteflika ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Buteflika ile görüştü

Resmî ziyaretini gerçekleştirmek üzere gittiği Cezayir’de temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika ile Cumhurbaşkanlığı Konutunda bir araya geldi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, CEZAYİR’DEN AYRILDI

Resmî ziyareti dolayısıyla gittiği Cezayir’deki temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Şubat 2018 tarihinde Afrika turunun ikinci durağı olan Moritanya’ya geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan için Cezayir Houari Boumediene Havalimanı’nda resmî uğurlama töreni düzenlendi. Törende Cezayir Millet Konseyi Başkanı Abdelkader Bensalah, Dışişleri Bakanı Abdelkader Messahel, Posta, Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Houda Imene Feraoun ve Türkiye’nin Cezayir Büyükelçisi Mehmet Poroy hazır bulundu.

Törenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan; eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın da aralarında olduğu beraberindeki heyetle birlikte Moritanya’ya hareket etti.seers cmp badge