O insanların Sevgisini yüreğinde yaşayan Eğitmen ; Zeynep Gürleyen

O insanların Sevgisini yüreğinde yaşayan Eğitmen ; Zeynep Gürleyen

1969 Ankara doğumlu olan Zeynep Gürleyen ;

Bir zamanlar ,Askeri bir çok özelliklerin tamamını kalbinde taşıyan ,alay olma özelliği ne sahip Savunma Sanayi şehri Kırıkkale de , Babasının asker olması nedeni ile ona bir çok avantajı da, kendi yaşam felsefesini ,sosyal çevre ile hem hal olarak kaynaştırmasında destek oldu.

Öğrenim hayatında sırası ile Kırıkkale Lisesi ardından 1986 yılında ,Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri ni 3 yıl okudukdan sonra .aynı sene Karadeniz Teknik Üniversitesi Turizm Otelcilik okulundan 1991 yılında mezun oldu.

Kendi anlatımı ile ,heyecan dolu enerjik ve seyahat etmeyi turizmi içinde yaşayan ,kıpır kıpır bir yapıya sahip.

Bir dönem Havacılık sektöründe görev yapan Gürleyen ;Turizm sektöründe çalışma hayatına devam etti. Bu sektör den genç yaş da emekli olmasına rağmen .insanlara olan bağlılığı ,doğal yaşama olan sevdası onu yıldırmadı.

Kendisi yaklaşık 10 yıldır ;aktif olarak yoga yapmaktadır..Zihnin bedensel açıdan huzur bulmasının amaçlandığı yoga aslında bir yaşam felsefesi.

Zeynep Gürleyen ;hayat ile iletişim kurma konusunda sorunlar yaşayan,kendi yaşıtlarının yaşayamadığı anları yaşatmak isteyen, çocuklarımızın ellerinden tutuyor,Özel çocukşar ile YOGA eğitimini Londra da tamamlamış olup ,halen Çocuk Gelişimi son sınıf öğrencisidir.

OTİZM ile her şey mümkün diyen Sayın Gürleyen ,

Özel çocuklar için YOGA ;

Dünya çapında özel ihtiyaçları olan sayısız çocuğun hayatını değiştirmiş olan tedavi edici,eşsiz bir yoga Metodudur.

Bu metot son derece nazik ancak sonuçları çok etkili,şifa verici güçlü bir uygulamadır.Duygusal ve davranışsal bozukluğu Down Sendromu,Celabral Palsy (cp) Mikrosefali,Otizm spektrum bozukluğu sahibi çocuklar için emniyetli ve güvenlidir. Bebeklerde bile çocuklarla aynı oranda güvenli ve etkilidir. Bununla birlikte bu metot dikkat bozukluğu (ADD),dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (ADHD) öğrenme bozukluğu ve gelişim bozuklukları için etkili bir tedavi yöntemi olarak kabul görmüştür.

Gürleyen diyor ki;

Bu metod da beden farkındalığı ve gücünü artırmak amacı ile Yoga pozları ,nefes teknikleri,motor ve kas fonksiyonları düzenleme ,rahatlamış sinir sistemi sonucunda ,düşük endişe ve kaygı sorunlarını çözüyor.

.onlara sevgisini ,yüreğini dahası beden dilinin önemini sergilemekle kalmayıp ,onların duygu ve düşüncelerine rehberlik yapıyor. demektedir.

Sayın Gürleyen:

Bizim İlkdestek Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde çalışmalarına devam etmek de olup ,

Akman Yuva olmak üzere ;bir çok Eğitim Kurumunda Yoga Eğitmenliği yapmaktadır.

.Halen ;

Ada Aysen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Yoga Eğitmenliği yapmakta olan Eğitimcimizin ,bir çok alanda etkinlik ve Seminerlere iştirakçi olarak katıldığını da biliyoruz. Ayrıca bu konuda Eğitmenler yetiştirmeye başlayacak olan Zeynep hanım ,,konunun önemini tüm Ülkemizde YOGA ve düşünme teknikleri,rehabilitasyon merkezlerinin hassasiyeti konularında paneller düzenlenmesi gerekliliğinin altını çiziyor.

Zeynep Gürleyen demecinde;

Yaşam ;yalnızca tek bir insan için anlam taşımaz,taşımamalı .İnsanların amaçlarının ecdadımızın bugünkü hayata yaptıkları katkıları olmalıdır..bizler onları insanlara iyi kavramını aşılamak.iyi olanı iyi tarafından görmek Dedi.

Bizler; Zeynep Gürleyen gibi nice nice eğitmenin ,bu toplumda bir yaşam felsefesi olarak bulunmasının önemini vurguluyor. Her şeyin dilediği şekilde gerçekleşmesini temenni ediyoruz.

Saygılarımla

Levent Kandemir

 seers cmp badge