BP Türkiye, “Trafik 2017” sempozyumunda güvenli sürüşe dikkat çekti

BP Türkiye, “Trafik 2017” sempozyumunda güvenli sürüşe dikkat çekti

BP Türkiye’nin sponsorlar arasında olduğu, “Trafik’17” 8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi 16-18 Kasım 2017 tarihlerinde Ankara Congressium (ATO) kongre ve fuar merkezinde düzenlendi. İçişleri Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından da desteklenen ve sektörün öncü firmalarının yoğun ilgi gösterdiği 8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’nde Türkiye’deki trafik güvenliği tartışıldı.

BP Türkiye ülkenin en büyük trafik güvenliği etkinliği olan 8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarı’nda stant açarak bayilerini, taşıtmatik filo müşterilerini ve iş ortaklarını davet ederek, fuar süresince trafik güvenliği ve güvenli sürüş konularında aktiviteler gerçekleştirdi.

BP Türkiye İletişim Müdürü Eda Gökay konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Faaliyette olduğumuz her alanda Sağlık, Emniyet, Çevre (SEÇ) ilkelerimiz, faaliyette olduğumuz her alanda çalışmalarımızın her zaman temelinde yer alıyor. Yol Güvenliği bilincinin sağlanması ve bu alandaki faaliyetlerimiz, SEÇ uygulamalarımızın değişmez bir parçasıdır. Ülkemizde karayolu trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla, kamu ve özel sektör kuruluşları, üniversite ve sivil toplum kuruluşları mensuplarının bilimsel çalışmalarının karşılıklı olarak paylaşıldığı, uygulamacılarla bilim adamlarını bir araya getiren Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu’nun büyük yarar sağladığını düşünüyoruz. Yol güvenliği konusunda edindiğimiz bilgi ve tecrübelerimizi bu tür platformlarda paylaşıyoruz. Bu nedenle, BP Türkiye olarak trafikte can güvenliği konusunda toplumda farkındalık yaratılmasını hedefleyen çalışmaların parçası olmaya büyük önem veriyoruz.”

Trafik güvenliği alanında ilgili tüm tarafları bir araya getiren “Trafik’17”de pek çok panel düzenlendi. Trafikte Saygı, Trafik Güvenliği ve Medya, Uluslararası Trafik Güvenliği Uygulamaları -Eğitim, Denetim, Alt Yapı Acil Sağlık Hizmetleri, Şoförlerin Sorunları, Bu Sorunların Trafik Güvenliğine Etkisi Ve Çözüm Yolları, Sayısal Takografın Karayolu Trafik Güvenliğine Etkisi, Akıllı Ulaşım Sistemleri, Trafik Denetimlerinde Yeni Yaklaşımlar, Karayolu Trafik Güvenliği Perspektifinde Yeni Nesil Araçlar Ve Otomotiv Sanayi, E-Call (Acil Çağrı Sistemi) gibi başlıklar altında düzenlenen panelde yapılan çalışmaların ardından Fuar, Kamu-STK Sektör Değerlendirme Toplantısı ile sona erdi.

BP Türkiye Hakkında

106 yıldır akaryakıt dağıtım, pazarlama, rafinaj alanındaki girişimleri ile Türk ekonomisine önemli katkılarda bulunan BP Türkiye, ülkemizde 670 akaryakıt istasyonuyla müşterilerine hizmet vermektedir. Ana hedefleri, ürün ve hizmet kalitesini sürekli geliştirmek, ürün çeşitliliğini sağlamak ve bunların neticesinde en üst düzeyde müşteri memnuniyeti yaratmak olan BP Türkiye, bu hedefleri, “insana ve çevreye zarar vermeden” gerçekleştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir.
BP, tüketicilere sunduğu ürün ve hizmetlerin kalitesini artırmak amacıyla yatırımlarına devam etmektedir. BP için bir hayat tarzı olan SEÇ (Sağlık-Emniyet-Çevre) prensipleri kapsamında, istasyonlardaki altyapı koşullarını iyileştirmek, yol güvenliğini artırıcı programları uygulamaya devam ederek çalışanlarına, bayilerine ve müşterilerine emniyetli ve güvenli ortamlar yaratmak, BP Türkiye’nin önceliğidir.

 seers cmp badge