AKARYAKIT SEKTÖRÜNÜN A.L.F.A.’SI SHELL & TURCAS OLDU

AKARYAKIT SEKTÖRÜNÜN A.L.F.A.’SI SHELL & TURCAS OLDU

Shell & Turcas, A.L.F.A. Awards’da, üst üste ikinci kez akaryakıt sektöründe müşteri deneyimini en iyi yöneten marka seçildi.

“Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Markalar”ın yarıştığı A.L.F.A. Awards’ta kazananlar Kemer Country Club’da gerçekleştirilen görkemli bir törenle ödüllerine kavuştu. Araştırma metodolojisi ve saha çalışması için 64 bin kullanıcısı bulunan “Türkiye’nin Sesi Paneli” üzerinden Xsights Araştırma ve Danışmanlık tarafından gerçekleştirilen A.L.F.A Awards’ta, deneyimi en iyi yaşatan markalar belirlendi. Shell, akaryakıt kategorisinde 2016’da olduğu gibi bu yıl da müşteri deneyimini en iyi yöneten marka seçildi.

Alınan ödül ile ilgili bir açıklama yapan Shell & Turcas CEO’su Felix Faber, müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak için hizmetlerinin skalasını genişletip farklılaşma yolunda büyük adımlar attıklarını dile getirerek: “90 yılı aşkın bir süredir her gün büyük bir hizmet aşkıyla Shell istasyonlarına uğrayan 1 milyonu aşkın misafirimizin mutluluğu için çalışıyoruz. Türkiye’deki tüketici istekleri ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlayabilmek ve onların yolculuklarını keyifli hale getirmek için çalışmalarımız durmadan devam ediyor. Bizi farklılaştıran çalışmalarımızın A.L.F.A Awards’ta iki yıl üst üste tasdik edilmiş olmasından gurur duyuyorum,” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Bizim için müşterilerimizden gelen tüm geribildirimler büyük önem taşıyor. Müşterilerimizin, hizmetimiz ve ürünlerimiz hakkındaki düşüncelerini değerlendiriyoruz ve hizmet kalitemizin sürekli olarak yükselmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Üst üste iki kez aldığımız A.L.F.A Ödülü de müşteri deneyimini Türkiye’nin bir ucundan diğerine ve her gün daha üst seviyeye çıkarmak için durmaksızın yürüttüğümüz çalışmaların bir sonucu. Bu ödülü almamızda müşteri hizmetleri, pazarlama ekipleri ve operasyon gibi tüm Shell & Turcas çalışanlarının katkısı bulunuyor. Bu nedenle bizim için değeri bir kat daha fazla. Tüm çalışma arkadaşlarıma da emekleri için teşekkür ediyorum.”

Shell & Turcas, Türkiye’deki 1000’i aşkın Shell istasyonunda, günde yaklaşık 1 milyondan fazla kişiye, yenilikçi ürün ve hizmetler sunuyor. Bu hizmetler arasında Shell Select marketler, çocuk tuvaletleri ve Shell Mobil Uygulaması da yer alıyor. Çekirdekten çekilmiş kahve, fırın ürünleri, özel şeflerle çalışılıp tasarlanan yepyeni lezzetlerdeki taze sandviçler dahil 11 kategorideki yaklaşık 1500 farklı ürün Shell Select marketlerde bulunabiliyor.

Çocuk tuvaletleriyle Shell, yetişkin misafirlerin olduğu gibi, çocuk misafirlerin de Shell’deki deneyimlerini keyifli kılmaya çalışıyor. Shell Mobil Uygulaması ise, seçili Shell Select market olan istasyonlarda, Shell Mobil Uygulaması’ndan “Aracınıza Sipariş Verin” özelliğini seçen kullanıcılar, akıllı telefonlarından sandviçten tatlı ve tuzlu atıştırmalıklara, sıcak ve soğuk içeceklere kadar 4 kategoride 20’den fazla ürün çeşidini sipariş verebiliyor. Saniyeler içinde verilen sipariş, ortalama dört dakika içinde hazırlanıyor ve market çalışanları tarafından araca teslim ediliyor. Siparişin ödemesi ise sipariş esnasında belirtilen şekliyle nakit ya da kredi kartı ile yapılabiliyor.seers cmp badge