SHELL & TURCAS’IN YENİ CFO’SU NİHAL KANAY OLDU

SHELL & TURCAS’IN YENİ CFO’SU NİHAL KANAY OLDU

Shell & Turcas’ın CFO pozisyonuna Nihal Kanay atandı

Türkiye’nin önde gelen enerji şirketlerinden Shell & Turcas’ta CFO pozisyonuna Nihal Kanay getirildi. Nihal Kanay’ın Shell’deki kariyer yolculuğu 26 yıldır devam ediyor.

Enerji sektöründe finans alanındaki kariyeri üniversite mezuniyetinin hemen ardından Shell ile başlayan Kanay’ın, firmada 26 yılı aşan tecrübesi bulunuyor. Bu süre içinde Hazine, Krediler Yönetimi, Bütçe ve Planlama, Vergi ve Finans Müdürü pozisyonlarının yanında, aynı zamanda Shell Grubunun çeşitli projelerinde de rol alan Kanay, 2012 yılından bu yana Akdeniz Ülkeleri ve Kuzey Afrika Bölgesi Finans Kontrolörlüğü pozisyonunda bulunuyordu.

Shell & Turcas’taki yeni görevinde Kanay; Bilişim, Satınalma ve Finans Departmanlarından Sorumlu CFO görevi ve Shell & Turcas İcra Kurulu üyeliğinin yanı sıra, bazı Shell & Turcas İştirakleri’nin Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini de üstlendi. Kanay ayrıca Shell Türkiye Koordinasyon Kurulu’nun da üyesi oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden 1989 yılında mezun olan Nihal Kanay’ın, denetim üzerine yüksek lisans eğitimi de bulunuyor.seers cmp badge