Başbakan Yıldırım, Moldova’daki heyetlerarası görüşmede konuştu

Başbakan Yıldırım, Moldova’daki heyetlerarası görüşmede konuştu

Başbakan Yıldırım ile Moldova Başbakanı Pavel Filip’in 1 saat süren baş başa görüşmesinin ardından heyetler arası görüşmeye geçildi.

Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, gösterilen misafirperverlik için Filip’e teşekkür etti.

Moldova’da 2 hafta önce yaşanan sel felaketi nedeniyle geçmiş olsun dileklerini ileten Binali Yıldırım, şöyle konuştu:

“Afetten dolayı üzüntünüzü paylaşıyoruz. Dayanışma ve desteğin gereğini yerine getirmeye gayret ediyoruz. En büyük teselli, can kaybı olmaması. Maddi kayıplar bir şekilde telafi edilir. Moldova ile Türkiye her zaman, iyi günde de zor günde de beraber olmuştur, bundan sonra da beraber olacaktır. Bu ziyareti çok önemsiyoruz. Birincisi bu diplomatik ilişkilerimizin 25’inci yılı. İkincisi, başbakan düzeyinde gerçekleştirilen düzeyde olması ziyarete daha da başka bir önem katıyor. Moldova Türkiye ortak sınırı olmamasına rağmen iki dost ülke.”

Heyetler arası görüşmeye, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Mehdi Eker ve Fatih Şahin, Türkiye’nin Kişinev Büyükelçisi Hulusi Kılıç, TİKA Başkanı Serdar Çam ve Başbakanlık Dış Politika Başdanışmanı Kerim Uras katıldı.seers cmp badge