DEMİRÖREN İSTİKRARIN ADI :

DEMİRÖREN İSTİKRARIN ADI :

Türkiye’deki en eski akaryakıt dağıtım şirketinin başında yer alıyordu Türk petrol ,

2006 yılında Shell Türkiye ve Türkpetrol’un ana dağıtıcısı Turcas Petrol’un ortak bir girişimi ile Shell & Turcas Petrol A.Ş.’nin bünyesine girdi. Türkpetrol bu şekilde istasyonlarını Shell’e dönüştürerek kırmızı fon üzerindeki beyaz şapkalı logosunu, Shell’in kırmızı sarı istiridyesine bırakmıştı.

Demirören Grubu;Misyonlarında belirtmiş olduğu “Faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde lider olmak” hedefini gerçekleştirmek adına :Akaryakıt sektörünün en eski ve en bilinen markalarından biri olan Türkpetrol’ün isim hakkını aldı.

Şunu biliyoruzki :Demirören Holding Total akaryakıt dağıtım faaliyetlerini 325 milyon Euro bedelle satın almıştı. İstanbul Çekmeköy’deki TOTAL istasyonu Demirören Grubu’nun Türk Petrol ismini kullandığı ilk istasyon oldu. Bu kararla birlikte Total istasyonları Türkpetrol’e dönüşecek.

Enerji Sektöründe sürekli ivme kazandıran ,yenilenen ve istikrarı hedef edinen Demirören Grubuna,göstermiş oldukları bu yapılanmalar ve yeniliklere bir yenisini daha kazandırma adına teşekkür ediyor,başarılarının devamını diliyoruz.

Sevgilerimle

Levent KANDEMİR

İletişim : 0.532.3418555 e-mail:leventkan-@hotmail.com

 seers cmp badge