Cumhurbaşkanı Erdoğan,Terör Örgütüyle İş Tutan Teröre Açık Destek Veriyordur

Cumhurbaşkanı Erdoğan,Terör Örgütüyle İş Tutan Teröre Açık Destek Veriyordur

İstanbul Gaziosmanpaşa’daki toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin bölgesinde yürüttüğü mücadele; hem bütün bu çevredeki kardeşlerimize yardım etmek hem de kendi güvenliğini sağlamak içindir. Her kim Türkiye’nin ‘Suriye’de ne işi var?’ diyorsa ülkemizin kötülüğünü istiyordur. Her kim ‘Irak’la niye bu kadar ilgileniyoruz?’ diye soruyorsa Türkiye’nin fenalığını düşünüyordur. Her kim ‘Avrupa’daki gelişmelere niçin müdahil oluyorsunuz?’ diyorsa kesinlikle milletimize husumeti vardır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Gaziosmanpaşa’da yapımı tamamlanan hizmet ve tesislerin toplu açılış törenine katıldı. İlçe halkının da yoğun katılımıyla gerçekleşen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

TOPLAM BEDELİ 528 MİLYON LİRA OLAN YATIRIMLAR

Düzenlenen törenle resmî olarak açılışı yapılan hizmet ve tesislerin arasında; belediye tarafından inşa edilen 725, özel sektör tarafından yapılan 785 konutun, kamu tarafından yapılan bir olimpik yüzme havuzu, okullar, parklar ve sosyal tesislerin olduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan toplam yatırım bedeli 528 milyon lira olan bu yatırımların ilçeye ve ilçe halkına hayırlı olması temennisinde bulundu, yatırımların ilçeye kazandırılmasında emeği geçen bakanlıkları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Gaziosmanpaşa Belediyesini tebrik etti.

“DESTAN YAZAN BİR ORDUYA SAHİBİZ”

İlçeye ismi verilen Gazi Osman Paşa’nın, Osmanlı’ya ‘hasta adam’ muamelesinin yapıldığı bir dönemde, savaş meydanlarında gösterdiği başarılarla, bu sözü, söyleyenlerin ağızlarına tıkayan bir kahraman olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Düşmanlarının dahi saygısını kazanacak kadar güçlü bir askerî kabiliyete ve kişiliğe sahip Gaziosmanpaşa’yı buradan bir kez daha rahmetle yâd ediyorum. Hamdolsun, Türkiye her dönemde Gaziosmanpaşa gibi dirayetli ve cesaretli komutanlara, askerlere sahip olmuştur. Bugün de terör örgütlerine dağları ve şehirleri dar eden, sınırlarımız dışında destan yazan bir orduya sahibiz. İşte dün Hakkâri’de 19, bu sabah Kutu Deresi’nde 15 terörist etkisiz hâle getirildi. Niçin? Çünkü bu milleti bölemeyecekler. Bu milleti bölmek isteyenler, bu vatanı bölmek isteyenler bunun bedelini ödeyecekler” diye konuştu.

“TSK EMİRLERİ BAŞKA YERLERDEN ALAN MANKURTLARDAN TEMİZLENDİ”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, emirleri siyasi iradeden ve komutanlarından değil, başka yerlerden alan mankurtlardan temizlendiğini, Fırat Kalkanı Operasyonu ile Suriye’deki oyunun tam ortasından bozulduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, sıranın diğer bölgelere geldiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda Suriye bize 911 kilometre. Irak 350 kilometre ve biz oralardan tehdit altındayız. Tehdit altında olduğumuza göre, bunlara karşı gerekli cevabı vermek durumundayız. Kim var orada? DEAŞ var, PYD var, YPG var. Hepsine gerekli dersi vereceğiz, veriyoruz.” dedi.

Türkiye’nin ‘afra tafra yapılacak’ bir ülke olmadığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütü PKK mensuplarının İsviçre Parlamentosu önünde gerçekleştirdiği törende, kendi resmine silahın dayandığı ve ‘Erdoğan’ı vur’ yazısının olduğu pankartı hatırlattı. Benzer görüntülerin Hollanda ve Almanya’da da gözlemlendiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunları söylediğimiz zaman beyefendiler rahatsız oluyor. Rahatsız olmayın. ‘Men dakka, dukka.’ Siz bizi üzüyor musunuz? Üzüleceksiniz ve daha bu işin başı” şeklinde konuuştu.

“KOMŞULARINA ATEŞ DÜŞTÜĞÜNDE, DUMANI TÜRKİYE’Yİ BOĞAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin komşularına ateş düştüğünde, dumanı kendisini boğacağı için, penceresini kapatıp ‘bana ne’ diyemeyeceğini, bu yüzden bölgesinde yürüttüğü mücadelenin, hem oralardaki kardeşlerine yardım etmek, hem de kendi güvenliğini sağlamak için olduğunu söyledi.

“Her kim, ‘Türkiye’nin Suriye’de ne işi var?’ diyorsa ülkemizin kötülüğünü istiyordur. Her kim ‘Irak’la niye bu kadar ilgileniyoruz?’ diye soruyorsa Türkiye’nin fenalığını düşünüyordur. Her kim Avrupa’daki gelişmelere ‘Niçin müdahil oluyorsunuz?’ diyorsa kesinlikle milletimize husumeti vardır” diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Buradan komşularımıza ve oralardaki güçlere, özellikle de Avrupa ülkelerine, Amerika’ya, Rusya’ya bir mesajım var: Biz kimsenin düşmanı değiliz. Bizim kimseye husumetimiz yok. Tam tersine her ülkeyle, her toplumla mümkün olan en iyi, en ileri, en samimi, siyasi, ekonomik, sosyal ilişkiler kurmak, geliştirmek istiyoruz. Fakat 54 yıl bizi kapısında bekleten Avrupa Birliği’ne ne diyeceğiz? 54 yıl. Şimdi çıkıyor bazı akademisyenler televizyonlarda konuşuyor. Diyor ‘daha önce şöyleydi, böyleydi’ diye. Bu işlerden anlamazsın, senin önünde kariyer olsa ne yazar, olmasa ne yazar. Siz bu işin çilelerini çekmediniz. Sadece kitabı şöyle aç, oku, ona göre Avrupa Birliğini konuş. Yok öyle bir şey. Damdan düşeceksin damdan. Biz damdan düştük. Bunlar damdan düşmedi. Bunların önüne bir tane şöyle kitapçık koyuyorlar, okuyorlar. Ondan sonra da diyor ki ‘şöyleydi, böyleydi.’ Yok ya öyle bir şey yok. Sen Bürgenstock’ta ne olduğunu bilir misin? Güney Kıbrıs’ı nasıl Avrupa Birliği’ne aldıklarını bilir misin? Acaba bir hoca olarak onu açıp okudun mu? Ondan haberin var mı? İşte biz onları yaşadık. Acaba Hollanda’da daha önce bu kardeşinizin nasıl liderlerle bir kavga verdiğini o beyefendi bilir mi, bilmez.”

“CAMİLERİMİZİN DUVARINA GAMALI HAÇ İŞARETİ KOYAN SİZ DEĞİL MİSİNİZ?”

Türkiye’nin bir bakanına sınırın kapatılmasına, bir bakanına uçuş yasağı getirilmesine sessiz kalmayacaklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanına ‘diktatör’ diyeceksin, bunlara ‘faşist’ dediğimiz zaman beyler rahatsız oluyor, ‘Nazi’ dediğimiz zaman rahatsız oluyor. Bak belgeyle konuşuyorum. Camilerimizin duvarına gamalı haç işaretlerini koyan siz değil misiniz? Onlara karşı verilmiş bir mücadeleniz var mı? Camilerimizi yakıp, yıkmadınız mı? Solingen faciasını biz bir kenara koyabilir miyiz? NSU davasını bir kenara koyabilir miyiz? Hâlâ çözmediniz, hâlâ sürüncemede bekletiyorsunuz. Faşistsiniz, faşist. Nazi uygulamalarından da istediğiniz kadar rahatsız olun. Eğer bizim cami duvarlarımıza siz gamalı haçları çiziyorsanız, bunların hesabını sormuyorsanız, bu lekeyi üzerinizden atamazsınız” şeklinde konuştu.

“Her kim gelip burnumuzun dibinde ülkemizi parçalamak, milletimizi bölmek için faaliyet gösteren terör örgütleriyle iş birliği yaparsa, boyuna posuna bakmaz, külahları değişiriz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun kendileri için siyasi rant değil, bir beka meselesi olduğunu vurguladı.

“HİÇBİR GEREKÇE TERÖRLE AYNI SAFTA YER ALMAYI HAKLI GÖSTERMEZ”

Terör örgütlerini kullanmak uğruna Türkiye gibi bir ülkeyi karşısına alan herkesi ‘aklını başına devşirmeye’ davet ettiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bize verilen hiçbir sözün tutulmadığı, buna karşılık terör örgütlerinin sürekli desteklendiği, öne sürüldüğü bir düzenin devam edebilmesi mümkün değildir. Bir taraftan silah vereceksiniz ve o silahlarla ülkeme ateş ettirecek. Ben de buna susacağım. Var mı böyle bir şey? Bir taraftan NATO’da beraber olacağız. NATO’da beraber olduğumuz ülke bana silah vermeyecek, terör örgütüne silah verecek. Var mı böyle bir şey? Televizyon ekranlarından konuşanlara sesleniyorum. Bu hesabı da iyi yapın” sözlerine yer verdi.

Terör örgütüyle iş tutanların, teröre açık destek verdiğinin, hiçbir gerekçenin terörle aynı safta yer almayı haklı hâle getirmeyeceğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin bu anlayışla sınırlarının içinde ve dışında güvenliğini sağlamaya yönelik gereken tüm adımları atmakta kararlı olduğuna vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “En başta dost dediğimiz, müttefik dediğimiz, stratejik iş birliği içindeyiz dediğimiz ülkeler olmak üzere herkesi Türkiye’nin hassasiyetlerine saygı duymaya davet ediyoruz. Artık sözün bittiği, hareket zamanının geldiği günlerdeyiz” ifadelerini kullandı.seers cmp badge