Başbakan Yıldırım, Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov ile görüştü

Başbakan Yıldırım, Tataristan Cumhurbaşkanı  Minnihanov ile görüştü

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’ye ziyarette bulunan Minnihanov ve heyetini Çankaya Köşkü’nde akşam yemeğinde ağırladı.

Başbakan Binali Yıldırım, Rusya Federasyonu Tataristan Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov ile görüşmesinde, Tataristan’ın, Türkiye-Rusya ilişkilerinde önemli bir unsur olduğunu belirtti.

Rusya ziyareti vesilesiyle geçen hafta gittiği Tataristan’ın başkenti Kazan’da gösterilen misafirperverlik için Minnihanov’a teşekkür eden Yıldırım, bir hafta gibi kısa bir sürenin ardından Minnihanov’u Türkiye’de görmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Başbakan Yıldırım, Türkiye’nin tarihi ve kültürel bağlarının olduğu Tataristan’ın, Türkiye-Rusya ilişkilerinde önemli bir unsur olduğunu belirterek, başta ekonomi olmak üzere iki ülke ilişkilerinin her alanda güçlendirilmesini arzu ettiklerini kaydetti.

Başbakan Binali Yıldırım, Rusya Federasyonu Tataristan Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov,ENERJİ,HABER  (1) Başbakan Binali Yıldırım, Rusya Federasyonu Tataristan Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov,ENERJİ,HABER  (2) Başbakan Binali Yıldırım, Rusya Federasyonu Tataristan Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov,ENERJİ,HABER  (3) Başbakan Binali Yıldırım, Rusya Federasyonu Tataristan Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov,ENERJİ,HABER  (4)