Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Anıtkabir’de Düzenlenen Törene Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Anıtkabir’de Düzenlenen Törene Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı.

Törende, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu üyeleri, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanları, siyasi parti temsilcileri, yüksek yargı kurumu başkanları ile diğer devlet erkânı da hazır bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Ardından Misak-ı Millî Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, deftere yazdığı metni okudu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel deftere yazdığı metinde şu ifadelere yer verdi:

“Bugün, tüm yokluklara ve imkânsızlıklara rağmen, liderliğiniz altında yürütülen destansı bir mücadelenin zafer meyvesi olan Cumhuriyetimizin 93. yıl dönümünü millet olarak büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Varlığına kasteden mihraklara karşı hürriyetinden, onurundan ve istikbalinden asla taviz vermeyeceğini 93 yıl önce tüm dünyaya ilan eden milletimiz aynı iradesini bugün de devam ettiriyor.

“İÇ VE DIŞ ODAKLAR 15 TEMMUZ GECESİ BİR KEZ DAHA HEZİMETE UĞRADI”

15 Temmuz darbe girişimine karşı ülkemizin dört bir yanında gösterilen kahramanca direniş, 93 yıl evvel Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan irade ve ortak imanın tecessüm etmiş halidir. Ülkemizin demokrasisini, bağımsızlığını ve meşru yönetimini hedef alan iç ve dış odaklar, 15 Temmuz gecesi milletimizin cesareti ve direnişi sayesinde bir kez daha hezimete uğramıştır. 246 şehit ve 2 bin 194 gazimizin kanı pahasına elde ettiğimiz demokratik kazanımları koruyarak, 2023 hedeflerimizi gerçekleştirerek ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine taşıyacağız.

Devletimizin beka mücadelesinde gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve başta zatıâliniz olmak üzere tüm gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

TÜRKİYE

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 93. yıl dönümü ,Türkiye  ,Enerji,Haber,Gazetesi (2) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 93. yıl dönümü ,Türkiye  ,Enerji,Haber,Gazetesi (3) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 93. yıl dönümü ,Türkiye  ,Enerji,Haber,Gazetesi (4)29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 93. yıl dönümü ,Türkiye  ,Enerji,Haber,Gazetesi (5) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 93. yıl dönümü ,Türkiye  ,Enerji,Haber,Gazetesi (6) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 93. yıl dönümü ,Türkiye  ,Enerji,Haber,Gazetesi (7) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 93. yıl dönümü ,Türkiye  ,Enerji,Haber,Gazetesi (8) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 93. yıl dönümü ,Türkiye  ,Enerji,Haber,Gazetesi (9)seers cmp badge