TÜSİAV’dan Kadınlar Günü Mesajı

TÜSİAV’dan Kadınlar Günü Mesajı

‘’TÜSİAV BAŞKANI VELİ SARITOPRAK VE TÜSİAV VERİMLİLİK PLATFORMU BAŞKANI KUTLU TAMAY 8 MART KADINLAR GÜNÜ MESAJI YAYINLADILAR’’
8 Mart Dünya Kadınlar Günü, 8 Mart 1857 tarihinde ABD’nin New York şehrinde tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart’ın “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” olarak anılmasıdır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ya da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Her yıl 8 Mart’ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gündür.
Ülkemizde ve Dünya’da kadınlarımızın hala hak ettikleri yerde olmadıklarını üzülerek görüyor, Kadın cinayetlerini, kadınlara uygulanan tüm şiddet içerikli davranış, tutum ve söylemleri kınıyor, bunların son bulmasının gerekliliğin altını önemle çiziyoruz.
SARITOPRAK ve TAMAY bu önemli günle ilgili olarak ;

‘’Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun’’ dediler ve ayrıca kadınlar ile ilgili Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal’in söylemiş olduğu şu güzel sözü hatırlattılar.
‘’Ey Kahraman Türk Kadını sen yerde sürünmeye değil omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın’’

enerji petrol medya -TÜRKİYE - DÜNYA - HABER -,HABERLER (9)

 seers cmp badge