Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Başkanlığına, Mustafa Yılmaz atandı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Başkanlığına, Mustafa Yılmaz atandı.

EPDK’da başkan yeniden Mustafa Yılmaz.

Mustafa Yılmaz, Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile yeniden Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanlığına atandı.

2004 yılında EPDK Kurul üyeliğine atanan Mustafa Yılmaz, 2010-2014 yılları arasında 2. Başkanlık görevini üstlendi. Yılmaz, 20 Şubat 2014 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile EPDK Başkanı olarak atanmıştı.Mustafa Yılmaz görev süresinin dolmasının ardından Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile yeniden Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı oldu. İlgili kanun çerçevesinde Mustafa Yılmaz, 6 yıl boyunca EPDK Başkanlığı görevini sürdürecek.

 EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, “Bu önemli göreve beni bir kez daha layık gören Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na ve başta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Berat Albayrak olmak üzere tüm kabine üyelerine teşekkür ederim” dedi.

Türkiye’nin geleceği için adil, şeffaf ve rekabetçi enerji piyasalarının büyük önem taşıdığını vurgulayan Başkan Yılmaz, “Bugüne dek kamu – özel sektör işbirliği ile emsali az görülen başarılara imza attık. İnşaallah bundan sonraki süreçte de ülkemizin hak ettiği yarınlara ulaşması yolunda üzerimize düşen vazifeyi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız” ifadesini kullandı.
2004 yılından beri EPDK’da görev yapmaktan büyük gurur duyuyorum” diyen EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü EPDK ülke ekonomisi için hayati bir kurum. Kurul üyelerimizden uzman yardımcılarımıza, daire başkanlarımızdan yönetim görevlilerimize; tüm çalışma arkadaşlarıma bugüne dek gösterdikleri üstün gayretten ötürü teşekkür ederim. Daha yapacak çok işimiz var. Empati ve diyalogdan taviz vermeden sektörümüzün geleceği için elbirliği ile çalışmaya devam edeceğiz
Yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının en üst düzeyde değerlendirilmesi, yerli kömür kaynaklarını maksimum ölçüde kullanarak termik santrallerin sayısının arttırılması ve kurulacak nükleer santraller ile enerji çeşitliğinin sağlanmasının Türkiye’nin enerji politikalarının temelini oluşturduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz şunları kaydetti İnşaallah EPDK olarak yeni dönemde de bu hedefler doğrultusunda üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz. Kurumsal kapasitemizi daha da güçlendirip geliştireceğiz. Bir yandan yatırımcımızın önünü açacak düzenlemeleri hayata geçirirken tüketici odaklı yaklaşımımızdan taviz vermeden piyasaların adil, şeffaf ve rekabetçi yapısını korumaya ve geliştirmeye devam edeceğiz.

Mustafa Yılmaz ;

Mustafa Yılmaz, 1966 yılında Gaziantep Nizip’te doğdu. Nizip’teki ortaöğreniminin ardından 1984-1988 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimini tamamladı.
1989 yılında İstanbul’da serbest avukatlığa başladı. 1993-2004 yılları arasında enerji sektöründe avukat olarak çalıştı.
Bu dönemde bazı sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarına katkıda bulundu.
Mustafa Yılmaz, 21 Şubat 2004 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile EPDK Kurul Üyeliğine atandı. 28 Ocak 2010 tarihinde EPDK İkinci Başkanı olarak görevlendirilen Mustafa Yılmaz, bu görevini 20 Şubat 2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile EPDK Başkanı olarak görevlendirilinceye kadar sürdürdü. Mustafa Yılmaz, 1 Mart 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararıyla yeniden EPDK Kurul üyeliğine atandı ve ikinci kez EPDK Başkanı olarak görevlendirildi.

Mustafa Yılmaz’ın başkanlığı döneminde, EPDK’nın uluslararası platformda etkinliğinin artırılmasına yönelik olarak başlatılan çalışmalar daha da artırılmıştır. Bu dönemde, EPDK’nin ev sahipliği ve başkanlığında 6.Dünya Enerji Düzenleme Forumu İstanbul’da toplanmış ve EPDK, üyesi bulunduğu Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği ERRA ve Akdeniz Enerji Düzenleyicileri Birliği MEDREG’in aktif bir üyesi haline gelmiştir

İngilizce bilen Yılmaz, evli ve üç çocuk babasıdır.

EPDK Başkanı Sayın Mustafa YILMAZ’a yeni görevinde başarılar dileriz.  enerjipetrolmedya.com

EPDK ,Başkanı Mustafa Yılmaz. Türkiye - Ankara -1

enerji petrol medya -TÜRKİYE  - DÜNYA -  HABER -,HABERLER (9)seers cmp badge