Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gana Millet Camii ve Külliyesi’ni Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gana Millet Camii ve Külliyesi’ni Ziyaret Etti

Gana’nın başkenti Akra’da temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfı ile Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı’nın desteğiyle inşa edilen Millet Camii ve Külliyesi’ni ziyaret ederek yapıyla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Ganalı Müslümanlar ve bu ülkede yaşayan Türklerin sevgi gösterileri ile karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı kısa konuşmada, cami inşaatının bu seviyeye gelmesinin kendisini mutlu ettiğini belirtti. Millet Camii ve Külliyesi’nin sadece Akra değil, tüm Gana için önemli olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, caminin Müslümanlara hayırlı olmasını diledi.

“AKRA’DAKİ KÜLLİYE BİR İLİM İRFAN YUVASI OLACAK”

“İnşallah, Akra’daki bu camii-külliye, bir ilim irfan yuvası olmasının yanı sıra, insan yetiştiren bir görev ifa edecek” şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, caminin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını, “İnşallah en kısa zamanda caminin tamamlandığı müjdesini alırız. Sizleri saygıyla selamlıyorum ve hepinizi Allah’a emanet ediyorum” sözleriyle tamamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaretinde kendisine eşlik eden Gana Baş Müftüsü Osman Nuhu Shaavubutu’ya Kur’an-ı Kerim hediye etti. Gana Baş Müftüsü Shaavubutu da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a içinde bir duanın yer aldığı hüsn-ü hat levha hediye etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gana Millet Camii ve Külliyesi'ni Ziyaret Etti -3 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gana Millet Camii ve Külliyesi'ni Ziyaret Etti -4 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gana Millet Camii ve Külliyesi'ni Ziyaret Etti -6 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gana Millet Camii ve Külliyesi'ni Ziyaret Etti -8

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gana Millet Camii ve Külliyesi'ni Ziyaret Etti -9seers cmp badge