Türkiye tarihi yükselişini sürdürecek

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün vefatının 77’nci yıldönümü münasebetiyle mesaj yayınladı.

Başbakan Sayın Ahmet DAVUTOĞLU’nun Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün vefatının 77’nci yıldönümü münasebetiyle yayınladıkları mesaj aşağıdadır:

“Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 77’nci yıldönümünde minnetle şükranla yâd ediyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ideali, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı.

Bugün büyük Türkiye yolunda hızla ilerleyen ülkemiz, demokratik hak ve özgürlükler alanında büyük mesafeler kat ederek dünyanın en saygın ülkeleri arasında yer almıştır.

Demokratik iradesi daha çok güçlenen Türkiye şimdi her zamankinden daha fazla emniyet ve güvenle geleceğe yürüyen bir ülke olma yolunda büyük mesafeler almaktadır.

Milletimiz, Cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkmaya devam edecek, Türkiye Cumhuriyeti bütün engellemelere rağmen tek yürek halinde tarihi yükselişini sürdürecektir.

Bu düşüncelerle büyük devlet adamı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurladığımız bu günde saygı, şükranla anıyorum.”

enerji petrol medya -100444seers cmp badge