Başbakan Yardımcısı Akdoğan: “Milletimize ne söz verdiysek yapacağız”

Başbakan Yardımcısı Akdoğan: “Milletimize ne söz verdiysek yapacağız”

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “Millete ne söz verdiysek yapacağız ve önümüzdeki 100 gün bunları planlıyoruz. Projelerimiz, hangi proje ne zaman bitirilecek, yapacağımız reformlar, verdiğimiz sözler, vaatlerin gerçekleşmesi, bunları planlıyoruz, takvimliyoruz” dedi.

Yalçın Akdoğan, AK Parti Etimesgut ilçe başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, seçim sürecinde gayret gösteren partililere teşekkür etti.

AK Parti’nin 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi’nden büyük bir başarıyla çıktığını anımsatarak, bu sonuçla tarihe geçmektense, yatırım ve hizmetlerle tarihe geçmek istediklerini, asıl zaferin de milletin gönlüne girebilmek olduğunu belirtti.

Akdoğan, AK Parti’nin 7 Haziran’da aldığı oydan dolayı çok eleştirildiğini ancak parti olarak geçmiş dönemlerde de iniş çıkışlar yaşadıklarını ve her zaman çok güçlü bir şekilde tekrar iktidara geldiğini anlattı.

4 Partili Meclis’ten tek başına iktidar çıkmanın da kolay bir şey olmadığına işaret eden Akdoğan, “AK Parti’nin ortaya koyduğu başarıyı çok iyi tahlil etmek gerekiyor. Biz 7 Haziran’la 1 Kasım seçimlerini birlikte analiz ediyoruz ve anlamaya çalışıyoruz. Seçmenin mesajını doğru okumak gerekiyor” diye konuştu.

– “AK Parti’ye oy vermeyen insanlar da kaybetmedi”

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, AK Parti’nin 7 Haziran’dan sonra hep doğru olanı yaptığını ifade ederek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“AK Parti, hükümet kurma sürecinde hep iyi niyetli elini uzattı. ‘Asla AK Parti ile hükümet kurmayız’ diyenlere bile gitti. Onları bile dinledi. Saldırılar yapıldığında da AK Parti süreci çok iyi yönetti. AK Parti’nin seçmeni dinlemesi, ona göre beyanname hazırlaması, ona göre reformalar, vaatler, projeler hazırlaması… Bunlar hep AK Parti’nin oyunu tekrar geri kazanmasına sebep oldu. AK Parti hep doğru olanı yaptı. Muhalefet yanlışta ısrar etti ve yanlışta ısrar edenler, hep hayır diyenler, ilk günden devleti katil ilan edenler kaybetti. Ama millet kaybetmedi, AK Parti’ye oy vermeyen insanlar da kaybetmedi. Biz onları kucaklamaya, hizmet etmeye devam edeceğiz. Onları anlamaya çalışmak çok önemli.”

Seçimlerden çıkarılacak bir mesajın da uzlaşı kültürünün geliştirmesi olduğuna dikkati çeken Akdoğan, her partinin milli meselelerde bir araya gelmesini, konuşmasını, ortak tavır takınmayı ve sorumlu davranmasını bilmesi gerektiğini vurguladı.

Akdoğan, milletin istikrardan yana tavır takındığını vurgulayarak, “Millete ne söz verdiysek yapacağız ve önümüzdeki 100 gün bunları planlıyoruz. Projelerimiz, hangi proje ne zaman bitirilecek, yapacağımız reformlar, verdiğimiz sözler, vaatlerin gerçekleşmesi bunları planlıyoruz, takvimliyoruz. Çok kısa bir süre içerisinde bunları gerçekleştirmeyi arzu ediyoruz” dedi.

Yalçın Akdoğan konuşmasının ardından, partisinin Sincan İlçe Teşkilatını ziyaret ederek, partililere seçim çalışmaları nedeniyle teşekkürlerini iletti.

enerji petrol medya -TÜRKİYE (2)seers cmp badge