Birliktelik Ruhu Olduğu Sürece Kimse Türkiye’nin Önünde Duramaz”

Birliktelik Ruhu Olduğu Sürece Kimse Türkiye’nin Önünde Duramaz”

Gaziantep’te bulunan TÜRGEV Şehitkamil Hatice Hatun ve Şahinbey Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurtlarının açılış törenlerine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz makamlara belli mahfillerden icazet alarak gelmedik. Biz icazeti milletten alarak geldik. Dolayısıyla milletimizin evlatlarına hizmet etmek bizim en büyük görevimiz” dedi.

Törende, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehitkamil Hatice Hatun Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu önünde gerçekleştirilen törende bir konuşma yaptı. Yurdu Gaziantep’e kazandıran hayır sahiplerine teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayır sahiplerinin önlerine ufuk konulduğunda neleri başarabileceklerini göstermesi bakımından hizmete açılan yurdun önemli bir örnek teşkil ettiğini ve bunun her türlü takdirin üzerinde olduğunu söyledi.

“KAPIMIZI ÇALAN HAYIR SAHİPLERİNE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERDİK”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminden beri, kapısını çalan tüm hayır sahiplerine her türlü desteği verdiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bundan sonra da bu desteği vermeye devam edeceğini belirtti ve şöyle dedi: “Çünkü biz bu makama belli mahfillerden icazet alarak gelmedik. Biz icazeti milletten alarak geldik. Dolayısıyla milletimizin evlatlarına hizmet etmek bizim en büyük görevimiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hizmete sunulan yurt ile ilgili spekülasyonların yapıldığına ve bunun devam edeceğine işaret ederek, “Armudu yenen ağaç taşlanır dedi ve şöyle spekülasyonları yapanların bugüne kadar bu tür eserleri ortaya koymadığını, ‘iftira at izi kalsın’ anlayışı ile iftira attığını kaydetti. TÜRGEV’in açtığı yükseköğrenim kız öğrenci yurtlarında 8 bin kız öğrencinin kaldığını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sayının katlanarak artmasını temenni etti ve “Biz, kızlarımızın o malum yapıların evlerinde kalmasını değil, kendi istikametini kendisinin belirleyeceği bu tür yerlerde kalmasını istiyoruz” diye konuştu.

“İLMİN ULAŞMADIĞI BİR YER KALMAYACAK”

Gençlere hitaben, “İnşallah biz sizin hizmetkarınız olarak, Bakan arkadaşlarım, milletvekili arkadaşlarım, belediye başkanlarımız ve hayırseverler olarak bu yolda yürüyeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de üniversite sayısının 193’e çıktığını hatırlatarak, “İnşallah ilmin ulaşmadığı bir yer kalmayacak. Biz istiyoruz ki hem ilim sahibi olun, hem irfan sahibi olun. Bilgi ile hikmeti ihmal etmeyin, ihmal etmeyeceğinize inanıyorum” ifadelerine yer verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere başarılarının artarak devam etmesi dileğinde bulunarak konuşmasını tamamladı.

‘GELİN ETMEYİN, OKULA GÖNDERİN’ PROJESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep ziyaretinde, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ile birlikte hayata geçirdiği zorunlu eğitim çağındaki kız çocuklarının eğitimlerine dönmesini amaçlayan “Gelin Etmeyin, Okula Gönderin” projesi kapsamında düzenlenen toplantıya da katıldı. Toplantıda, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de hazır bulundu.

Şehitkamil Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa eşi Emine Erdoğan ile birlikte katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı kısa konuşmada, projeyi hayata geçirenlere teşekkürlerini ileterek, birliktelik ruhu olduğu sürece kimsenin Türkiye’nin önünde duramayacağını ifade etti. Birlikteliğin her zaman içeriden halledilmesi gerektiğini, bu noktada kadınlara büyük görev düştüğünü vurgulayan Erdoğan, “Kadın bu işi hallettiği sürece, Allah’ın izniyle her şey hallolur” dedi.

Proje kapsamında okula kazandırılan ve kendisine çiçek takdim eden Filiz adındaki genç kızın artık yepyeni hayalleri olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Filiz kızımız neredeyken şimdi hangi ideallerin peşinde koşuyor. İnşallah o idealine ulaşacaktır” şeklinde konuştu.

TÜRGEV Şehitkamil Hatice Hatun ve Şahinbey Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurtları -013 TÜRGEV Şehitkamil Hatice Hatun ve Şahinbey Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurtları -01443 TÜRGEV Şehitkamil Hatice Hatun ve Şahinbey Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurtları TÜRGEV Şehitkamil Hatice Hatun ve Şahinbey Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurtları -0134

PETROLMEDYA HABER -TÜRKİYE (12)Benzer Haberler

“Ülkemiz hazırlık devrini geride bırakıp artık şahlanış dönemine giriyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB Türkiye Ekonomi Şûrası’nda yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin en köklü demokrasi ve ekonomi reformlarını gerçekleştirmiş bir yönetim olarak önümüzdeki

“Ekonomik stratejimizden taviz vermeden, enflasyonun üstesinden gelecek bir program uyguluyoruz”

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Ülkemizi büyütme üzerine kurulu temel ekonomik stratejimizden asla taviz vermeden,

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Anıtkabir’de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret ederek, Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine üyeleri

seers cmp badge