Allah bu elleri birbirinden ayırmasın

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Allah bu elleri, Türk’ü, Kürt’ü, Sünni’si, Alevisi ile birleşen bu elleri hiç birbirinden ayırmasın. Bu ellere silah verenleri, kardeşi kardeşe kırdırmak için bu ellere molotof verenleri, taş verenleri de kahretsin.” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Milletin iradesi, Türkiye’nin milli duruşu üzerinde mühendislik yapmaya çalışıyorlar. Allah’ın yardımıyla yine başaramayacaklar. Türkiye dimdik ayaktadır, dimdik ayakta kalacaktır. Terörü de bölgemizdeki çatışmalardan bize yansıyan olumsuzlukları da yeneceğiz ve yolumuza aynı kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.

Davutoğlu, Antalya Kepez Arena yanındaki meydanda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, Mayıs 2013’ün Cumhuriyet tarihinin en parlak mayısı olduğuna, Türkiye’nin IMF’ye borç ödemesinin bittiğine, İstanbul’un üçüncü köprüsünün ihalesinin o dönemde yapıldığına işaret etti.

Aynı dönemde Gezi Parkı bahanesiyle sokakların yakıldığını, yıkıldığını söyleyen Davutoğlu, “Esnafımıza kan ağlattılar. Milletin engeline takılınca bu sefer 17-25 Aralık’ta başka maşaları, paralel maşaları üzerimize saldılar. Ekonomimizin üzerinde ameliyat gerçekleştirmeye çalıştılar. En kritik dönemde devletin gizli toplantılarını dinlediler. Türkiye düşmanlarına, yurtdışına servis yaptılar. Şantajlarla, montaj ve iftiralarla AK Parti’yi yıkacaklarını zannettiler ama bilmiyorlar ki Antalyalı böyle AK Parti’ye sahip çıktığında AK Parti’yi yıkmak mümkün mü? Milletin desteğini arkasına alanları durdurmak mümkün mü” diye konuştu.

Her şeye rağmen AK Parti’yi devre dışı bırakmanın mümkün olmadığı görüldüğünde tekrar terörden medet umulmaya başlandığını ifade eden Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Baktılar ki arka sıradan oyunlarla milleti kandıramıyorlar, bizi en hassas noktamızdan, terörden vurmaya çalıştılar. Gencecik evlatlarımızı şehit ediyorlar. Sokakları yakıp yıkıyorlar. 7 Haziran’dan sonra bir yönetim boşluğu var zannedip, Ceylanpınar’da iki polisimizi ensesinden vurup şehit ettiler. DEAŞ, vatandaşlarımızı katletti. Bunun karşısında da AK Parti iktidarı, hükümeti dimdik durdu ve bu al bayrağı hiçbir haine çiğnetmeyeceğini dünya aleme gösterdi. Milletin iradesi, Türkiye’nin milli duruşu üzerinde mühendislik yapmaya çalışıyorlar. Allah’ın yardımıyla yine başaramayacaklar. Türkiye dimdik ayaktadır, dimdik ayakta kalacaktır Allah’ın izniyle. Terörü de bölgemizdeki çatışmalardan bize yansıyan olumsuzlukları da yeneceğiz ve yolumuza aynı kararlılıkla devam edeceğiz.”

“Allah bu elleri birbirinden ayırmasın”

Mitinge katılanlardan ellerini göstermelerini isteyen Davutoğlu, “Allah bu elleri, Türk’ü, Kürt’ü, Sünni’si, Alevisi ile birleşen bu elleri hiç birbirinden ayırmasın. Bu ellere silah verenleri, kardeşi kardeşe kırdırmak için bu ellere molotof verenleri, taş verenleri de kahretsin. Onlara karşı bizi muktedir eylesin. Bu toprakları vatan kılan irade budur. Biz bu elleri birbirimizle el ele tutuşmak için, tek bir yumruk olmak için kullanıyoruz. Biz bu elleri ak oylarımızla, ak pusulalara AK Parti mührünü vurmak için kullanıyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Ülkenin birliği ve dirliği, insanların kardeşliği için Türkiye’nin güçlü bir yönetime ihtiyacı olduğuna işaret eden Davutoğlu, istikrarın ve kazanımların korunması için güçlü, yükselen bir Türkiye’ye, çocukların, gençlerin geleceği için güçlü bir yönetime ihtiyacı duyulduğunu belirtti. Davutoğlu, “Sadece güçlü bir yönetim de yetmez, aynı zamanda demokrasiye ve milli iradeye sadık, Türkiye’nin önceliklerini hedefleyen bir yönetime ihtiyacı var. Açık ve net söylüyorum, madem ki bu mesele memleket meselesidir, o halde 13 yıldır olduğu gibi bugün de memleketin her köşesini kuşatan AK Parti’ye ihtiyaç var” ifadesini kullandı.

7 Haziran’daki seçim nedeniyle 81 ili dolaştığını anımsatan Davutoğlu, 1 Kasım’daki Milletvekili Genel Seçimi öncesinde de gittiği illerden, Samsun, Trabzon, Erzurum, Van, Şanlıurfa, İzmir, Manisa, Bursa, Kocaeli, Kahramanmaraş ve Adana’dan Antalya’ya selam getirdiğini söyledi.

Davutoğlu, şöyle konuştu:

“Peki buraya Bahçeli gelse, Kılıçdaroğlu gelse bu şehirlerden selam getirebilir mi? Buraları dolaşabilir mi? Ayağına çarığı giyip bütün Türkiye köşelerini dolaşabilir mi bunlar? Mesele memleket meselesiyse bu memleket meselesini ancak ve ancak Türkiye’nin her karış toprağına adımını atan, her karış toprağına parmak basan bir lider getirir. Şimdi size soruyorum, Türkiye’nin her köşesini dolaştığımıza şahit misiniz? Bıkmadan, yorulmadan her köşeye ulaştığımıza şahit misiniz? İşte size selam getirdik. Bu selamları alın, yüreğinize basın. Oralarda da aynen bu bayrak, al bayrağımız, İstiklal Marşımız aynı aşkla söylendi. Türkiye’nin meselelerinin çözümü ve gelecek için koyduğumuz hedeflerin hayata geçmesi için AK Parti’nin tecrübeli kadrolarına ihtiyaç var.”

“Antalya’da en yüksek oy oranını veren ilçeyi bir ay içinde ziyaret edeceğim”

Vatandaşlara “Torosların yörükleriyiz, Anadolu’nun yiğitleriyiz” diye seslenen Davutoğlu, yola çıktığında yörüğe yol dayanmayacağını, dağlara çıktığında zirveye varmadan durmayacağını, kendilerinin de zirveye varacağını söyledi.

Antalya’nın her köşesine adım atacağını dile getirenDavutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Antalyalılar, biz davetiyeyi nerede alırız? Seçim sandığında. Söz veriyorum, Antalya’da en yüksek oy oranını hangi ilçe verirse bize o ilçeye bir ay içinde ziyarette bulunacağız. Sözü verdik, şahitli, onaylı. Hatta seçim için dinlenmeye bile oraya geliriz. Peki kim kazanacak? O zaman iyi yarışın, şunlara bir ders verin. Ben 1 Kasım akşamı televizyonda takip edeceğim, davetiyeyi kim gönderirse ona geleceğim, en yüksek oy oranını hangi ilçe çıkarırsa… Peki ama bütün Antalya’ya soralım. Türkiye’de rekor kırmaya var mısınız? İlçe ilçe, köy köy bütün Antalya, Türkiye’nin rekorunu kırmaya var mısınız? O zaman inşallah Konya’yı da geçeceksiniz.”

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye -A239AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye -A23

BÜYÜYEN TÜRKİYE -A47

enerji petrol medya - ANKARA TÜRKİYEseers cmp badge