TÜRKİYE’ DE HOLLANDALI GÜNLÜKLERİ SERGİSİ ÜMİTKÖY GÜLER SANAT GALERİSİ’NDE SANATSEVERLERLE BULUŞTU

TÜRKİYE’ DE HOLLANDALI GÜNLÜKLERİ SERGİSİ ÜMİTKÖY GÜLER SANAT GALERİSİ’NDE SANATSEVERLERLE BULUŞTU

Ankara Ümitköy’deki GÜLER SANAT GALERİSİNDE AÇILAN SERGİDE Türkiye’de çalışmalarını sürdüren HOLLANDALI ÜÇ SANATÇI Arjen ZWART, Jeroen PAALVAST ve Koenraard Marinus VAN LIER’in eserleri sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Üç Çağdaş HOLLANDALI Sanatçı, eserlerinde Türkiye’deki kendi çalışma ve yaşantılarından kesintiler sunuyor. Serginin açılışından önce yapılan söyleşide üç Hollandalı sanatçı, Türkiye’deki çalışmaları ve sanat hakkındaki görüşlerini sanatseverlerle paylaşma fırsatı buldular. Serginin açılışına katılan Hollanda Büyükelçisi Marjanne de Kwaasteniet‘ te konuşmasında, serginin COVID Salgınının başlangıcından beri Hollanda büyükelçiliği’nin Ankara’da düzenlediği ilk kültürel proje olduğunu söyledi. Kwaasteniet, SANAT ve KÜLTÜRÜN kriz zamanlarındaki önemini vurgulayarak bu süreçte son ayların sanatçılar için kolay geçmediğini belirtti.

Hollandalı Üç sanatçıyı çalışmalarından dolayı kutlayan Marjanne de Kwaasteniet serginin küratörü Kemal ORTA’ya da sergiye katkısından dolayı teşekkür etti. Hollanda Büyükelçiliği’nin desteğiyle açılan TÜRKİYE’DE HOLLANDA GÜNLÜKLERİ sergisi 10 Ekim tarihine kadar GÜLER SANAT galerisinde sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Sergi, daha sonra UŞAK ve NEVŞEHİR’de sanatseverlerle buluşacak.