Emine Erdoğan, Gine’de Prosmi Vakfı’nı Ziyaret Etti

Emine Erdoğan, Gine’de Prosmi Vakfı’nı Ziyaret Etti

Gine resmî ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eşlik eden Emine Erdoğan, Gine’nin başkenti Konakri’de kadın ve çocuk sağlığına yönelik çalışmalarda bulunan PROSMI Vakfı’nı ziyaret etti.

Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde’nin eşi Djene Kaba Conde tarafından kurulan vakfı ziyaretinde Emine Erdoğan’a eşlik eden Djene Kaba Conde, Türkiye’nin Gine’ye verdiği destekler dolayısıyla Emine Erdoğan’ın şahsında Türkiye’ye teşekkür etti.

Vakfın faaliyetleri ve acil ihtiyaçları konusunda bilgi alan Emine Erdoğan, Türkiye’nin; Gine’nin kalkınma çabalarına katkı vermekten mutlu olduğunu ifade etti. Geçtiğimiz yıllarda özellikle ebola salgınında yaşanan ölümler sebebiyle geride çok sayıda yetim ve öksüz çocuk kaldığını belirten vakıf yöneticileri, yetimhane ve çocuk sağlığı hastanesinin acil ihtiyaçlar kapsamında olduğunu aktardı.

Emine Erdoğan, bu ziyaretinin ardından, PROSMI Vakfı tarafından düzenlenen, satışlardan elde edilen gelirin kadın ve çocuk sağlığı alanında kullanıldığı hayır fuarının açılışına katıldı. Fuar alanına gelişinde Afrika dansları ile karşılanan Emine Erdoğan’a, heyette bulunan bakanların eşleri de refakat etti.

Emine Erdoğan, Gine'de Prosmi Vakfı'nı Ziyaret Etti -B

enerji petrol medya -TÜRKİYE  - DÜNYA -  HABER -,HABERLER (4)seers cmp badge