“Bu Saldırılar, Terörle Mücadele Azmimizi Asla Azaltmamakta, Kararlılığımızı Daha da Artırmaktadır”

“Bu Saldırılar, Terörle Mücadele Azmimizi Asla Azaltmamakta, Kararlılığımızı Daha da Artırmaktadır”

Ankara’da meydana gelen terör saldırısına ilişkin bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ankara’nın Kızılay semtinde, 13 Mart 2016 Pazar günü meydana gelen terör saldırısını şiddetle lanetliyorum. Devletimiz, her türlü terör tehdidi karşısında, meşru müdafaa hakkını kullanmaktan asla vazgeçmeyecektir. Vatandaşlarımız endişe etmesin, devletimizin tüm kurumlarının milletimizle iş birliği içinde yürüttüğü terörle mücadele mutlaka başarıyla neticelenecek, terör dize getirilecektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da meydana gelen bombalı terör saldırısı ile ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yayımladı.

“AZİZ MİLLETİMİZ, BU HAİN SALDIRILAR KARŞISINDA HER ZAMANKİNDEN ÇOK DAHA FAZLA BİRBİRİNE SARILMAKTADIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, Ankara’nın Kızılay semtinde, 13 Mart 2016 Pazar günü meydana gelen terör saldırısını şiddetle lanetleyerek, “Bu menfur saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

Türkiye’nin, bölgede yaşanan istikrarsızlık neticesinde son yıllarda terör saldırılarının hedefi olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasını şöyle sürdürdü: “Terör örgütleri ve onları maşa olarak kullananlar, güvenlik güçleriyle yaptıkları mücadeleleri kaybettikçe en ahlaksız, en vicdansız yollara başvurarak masum vatandaşlarımızı hedef almaktadırlar. Ülkemizin bütünlüğüne, halkımızın birlik ve beraberliğine kasteden bu saldırılar, terörle mücadele konusundaki azmimizi asla azaltmamakta, kararlılığımızı daha da artırmaktadır.”

“TERÖR DİZE GETİRİLECEK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aziz milletimizin bu hain saldırılar karşısında, her zamankinden çok daha fazla birbirine sarıldığını; teröre, teröriste ve terörün arkasındaki odaklara vakur bir şekilde karşı durarak birliğini perçinlediğine dikkat çekerek, “Türkiye, millet olarak birbirine kenetlenen kimliğiyle bu zor günleri de elbette geride bırakacaktır. Devletimiz, her türlü terör tehdidi karşısında, meşru müdafaa hakkını kullanmaktan asla vazgeçmeyecektir. Askeriyle, polisiyle, köy korucusuyla tüm güvenlik güçlerimiz, hayatları pahasına, terör örgütleriyle kararlı bir mücadele yürütmektedir. Vatandaşlarımız endişe etmesin, devletimizin tüm kurumlarının milletimizle iş birliği içinde yürüttüğü terörle mücadele mutlaka başarıyla neticelenecek, terör dize getirilecektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasını şöyle tamamladı: “Ankara-Kızılay’daki terör saldırısında kaybettiğimiz vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyor; acılarını paylaşıyor, yaralılarımıza Allah’tan acil şifalar temenni ediyorum.”


Haber Etiketleri:
TÜRKİYE

seers cmp badge