KOSGEB Doğu Avrupa’nın En İyisi

KOSGEB Doğu Avrupa’nın En İyisi

KOSGEB, “Doğu Avrupa’nın KOBİ’lere destek veren en iyi kurumu” ödülünü aldı.

Dünya Melek Yatırımcılar Forumu(WBAF) 2016, 22-23 Şubat’ta gerçekleştirildi. Forumda KOSGEB’ e ‘Doğu Avrupa’nın KOBİ’lere destek veren en iyi kurumu’ ödülü verildi.

WBAF 2016 kapsamında, KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Borsa İstanbul Genel Müdürü Üst Yöneticisi (CEO) Tuncay Dinç, Zambiya Gençlik ve Spor Bakanı Vincent Mwale, Dünya Melek Yatırım Ticaret Örgütü Başkanı Jonathan Ortmans, Afrika Melek Yatırım Ticaret Örgütü Başkanı Tomi Davies, Dünya Melek Yatırım İş Forumu Başkanı Baybars Altuntaş ve Turkuvaz Dergi Grubu CEO’ su Tuncel Sunar ’ın katılımıyla Borsa İstanbul’da bir gong töreni düzenlendi.

 
Forumda konuşan KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Ar-Ge ve İnovasyon projelerine KOSGEB olarak 1 Milyon 500 bin TL’ye kadar destek verdiklerini belirterek, “Ar-Ge ve İnovasyon projelerini destekleyen KOSGEB gibi başka kurum ve kuruluşlarda bulunmaktadır. Ancak, özellikle Ar-Ge ve İnovasyon projelerinin yürütülmesinde kamunun yanı sıra, hem sermaye hem de sektörel bilgi ve tecrübeler ile projelere destek sağlayacak melek yatırımcılarında taşın altına elini koymaları inovatif girişimciler için önem arz etmektedir.” Dedi.

Borsa İstanbul Genel Müdürü Üst Yöneticisi (CEO) Tuncay Dinç, Borsa İstanbul’un Türkiye ve dünyadan etkinliğe katılan melek yatırımcılar ile birlikte çalışmaya daima hazır olduğunu belirterek, 46 farklı ülkeden gelen melek yatırımcıları memnuniyetle ağırladıklarını ifade etti.
Gong töreninin ardından Borsa İstanbul Özel Pazar ve Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği Üyeleri arasında iş birliği protokolü imza töreni düzenlendi.
KOSGEB’e verilen “Doğu Avrupa’nın KOBİ’lere destek veren en iyi kurumu” ödülünü KOSGEB başkanı Recep Biçer aldı.

KOSGEB Doğu Avrupa’nın En İyisi -1

enerji petrol medya -TÜRKİYE- HABER GAZETESİ  - TÜRKİYE  - HABERLERİ - EKONOMİ (7)seers cmp badge