Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Senegal’de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Senegal’de

Güney Amerika’daki resmî ziyaretlerini tamamlayarak Türkiye’ye dönüşünde Senegal’e uğrayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Senegal Devlet Başkanı Macky Sall ile görüşmek üzere başkent Dakar’da bulunuyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan için, Leopold Sedar Senghor Havalimanı’nda resmî karşılama töreni düzenlendi. Düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Senegal Devlet Başkanı Macky Sall, Başbakan Muhammed Bun Abdullah Dionne, İçişleri Bakanı Abdoulaye Daouda Diallo, Dışişleri Bakanı Mankeur Ndiaye, Turizm Bakanı Maimouna Ndoye Seck, Genelkurmay Başkanı Augustin Tine, Türkiye’nin Dakar Büyükelçisi Nilgün Erdem Arı ve büyükelçilik personeli karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tören kıtasını selamlamasının ardından, iki ülke millî marşları çalındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Başkanı Sall daha sonra baş başa ve heyetler arası görüşmeler gerçekleştirmek üzere havalimanındaki şeref salonuna geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a; eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da eşlik ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Senegal Devlet Başkanı Macky Sall (15) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Senegal Devlet Başkanı Macky Sall (16) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Senegal Devlet Başkanı Macky Sall (17)seers cmp badge