Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fildişi Sahili’nde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fildişi Sahili’nde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fildişi Sahili, Gana, Nijerya ve Gine’yi kapsayan Batı Afrika turunun ilk durağı olan Fildişi Sahili’nin başkenti Abidjan’da, Fildişi Sahili Devlet Başkanı Vattara tarafından Felix Houphouet Boigny Havalimanı’nda düzenlenen resmî törenle karşılandı.

Karşılama töreninde Fildişi Sahili Başbakanı Daniel Kablan Duncan ve Bakanlar Kurulu’nun tüm üyelerinin yanı sıra Türkiye’nin Abidjan Büyükelçisi Esra Demir ile büyükelçilik yetkilileri de hazır bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, karşılama töreninde geleneksel kıyafetleriyle hazır bulunan 60 yerel kabile liderini de selamladı.

Havalimanında,  ”Hoşgeldin Erdoğan” anlamına gelen Fransızca “Bienvenu Erdoğan” yazılı pankartlar taşıyan Fildişi Sahili vatandaşları ile ülkede bulunan Türk vatandaşlar da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgi gösterisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fildişi Sahili -A12-1 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fildişi Sahili -A12-4 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fildişi Sahili -A12-49


Fildişi Sahili – Türkiye


enerji petrol medya -TÜRKİYE  - DÜNYA -  HABER -,HABERLER (9)seers cmp badge