THY’nin Özel Tasarlanan “Discover the Potential-Turkey”

THY’nin Özel Tasarlanan  “Discover the Potential-Turkey”

Türkiye’nin Yeni Sloganı, Türk Hava Yolları Aracılığı İle Tüm Dünyaya Ulaşıyor.
Türk Hava Yolları, bugün itibarıyla “Discover the Potential-Turkey” tasarımlı uçağı ile havalanıyor.
Türk sanayini yurt dışında üst düzeyde temsil etmek ve “Türk Malı” algısını yükseltmek amacıyla Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) koordinasyonu ile oluşturulan Türkiye’nin yeni sloganı; “Discover the Potential-Turkey” –“Potansiyeli Keşfet-Türkiye”, Türk Hava Yolları uçağı sayesinde mesajını tüm dünyayaulaştırıyor.
Bölgesinde güçlü bir figür olan ve son yıllarda sergilediği yükselen grafiği sayesinde bir dünya markası hâline gelen Türkiye’nin etki ve potansiyelini ibraz etme sürecinde önemli birer araç olarak kullanılacak yeni logo ve slogan, Türkiye’nin küresel konumlanmasıyla da bütünlük arz eden tasarımıyla ön plana çıkıyor.

Ülkenin bayrak taşıyıcı havayolu sıfatıyla bu mühim projenin bir parçası olmaktan gurur duyan Türk Hava Yolları, proje kapsamında filosundaki TC-JRG tescilli Airbus A321 tipi uçağının gövdesine ”Türkiye’nin Potansiyelini Keşfet – Discover the Potential – Turkey” yazdırdı. Uçağın arkasına Türk motifleri kullanılarak tasarlanmış slogan sayesinde, uçağın ulaştığı farklı destinasyonlarda uluslararası yatırımcının dikkatini çekmesi ve Türkiye’ye yatırım noktasında davette bulunması hedefleniyor. Art arda 5. kez “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi”* seçilen ve 113 ülkede 49’u yurt içi, 235’i yurt dışı olmak üzere toplamda 284 noktaya uçuş düzenleyen Türk Hava Yolları’nın bu anlamda sağlayacağı katkının, uluslararası yatırımcıları çekme noktasında en etkili araç olacağı öngörülüyor.
Bugün, Ekonomi Bakanı Sn. Mustafa Elitaş, TİM Başkanı Sn. Mehmet Büyükekşi ve Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Sn. M. İlker Aycı’nın katılımları ile Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin Atatürk Havalimanı’nda bulunan uçak bakım hangarında düzenlenen organizasyonla ”Türkiye’nin Potansiyelini Keşfet – Discover the Potential-Turkey” uçağının tanıtımı gerçekleştirildi.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, Türk Hava Yolları’nda sürdürdüğü görevinden önce dört yıl Başbakanlık Yatırım Ajansı’nın Başkanlığı’nı yürüttüğünü hatırlatarak, yatırımcı çekme konusunun, küresel ölçekte yükselen bir değer olarak ön plana çıkan Türkiye için oldukça önemli bir öncelik olduğunu belirtti. M. İlker Aycı, bu proje kapsamında uçak giydirme ile ülkemizin tanıtımına büyük katkı sağlanacağını vurgulayarak; ‘Bundan 2 ay önce de, yine uçaklarımızdan birinin üzerine “Invest in Turkey” mesajını yazdırarak dış yatırımcıyı ülkemize yatırım yapmaya davet etmiştik. Ve bugün yine bir uçağımızın üzerini Türk motifleriyle süsleyerek “Türkiye’nin Potansiyelini Keşfet – Discover the Potential-Turkey” yazdırdık. Bu uçaklarımız sayesinde, uçuş sağladığımız çok sayıda farklı destinasyon üzerinden tüm dünyanın ilgisini Türkiye’ye yatırım yapmaya çekmek niyetinde ve gayretindeyiz. Türkiye’den dünyaya uzanan güçlü bir çağrı niteliğinde olan “Discover the Potential” yani “Gücü Keşfet”, uçağımızla tüm dünyayı dolaşacak ve yabancı yatırımcıların ilgisini çekecek. Bildiğiniz üzere daha önce de, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde bulunan ve iş dünyasının küresel temsilcileri tarafından sıklıkla kullanılan yolcu salonumuz; “Turkish Airlines Lounge Istanbul”da kablosuz internet şifresini, “investinTurkey” yaparak yabancı yatırımcılara Türkiye’ye yatırım yapma çağrısında bulunmuştuk ve şimdi de aynı mesajı gökyüzüne taşıyoruz.” dedi.

Uçak giydirme etabı geçtiğimiz yılın sonlarında tamamlanan proje kapsamında, geçtiğimiz ay itibarıyla “Discover the Potential” ilan görsellerine, Skylife ve Business dergilerinde ve ayrıca Airshow ekranlarında yer veriliyor. Bu ay içerisinde, tanıtım videosunun da uçaklarda yer almaya başlayacağı proje ile Türkiye’nin enternasyonel değeri Türk Hava Yolları, ülkesinin küresel ölçekli konumlanmasına sağladığı katkı toplamına bir yenisini daha ekliyor.

Discover the Potential-Turkey - A349 Discover the Potential-Turkey - A343 Discover the Potential-Turkey - A345

Discover the Potential-Turkey - A346

enerji petrol medya -TÜRKİYE  - DÜNYA -  HABER ,HABERLER -A

ÇEŞME,İZMİR  - KİRALIK TEKNE,YAT - MAVİ YOLCULUK  - YELKENLİ  TEKNE  (6)1292seers cmp badge