Demirözü Sulama Projesi’nden ekonomiye büyük katkı

Demirözü Sulama Projesi’nden ekonomiye büyük katkı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Demirözü Sulama Projesi’nde fiziki gerçekleşme oranının yüzde 94’e ulaştığını, proje tamamlandığında ekonomiye yılda 54 milyon lira katkı sağlanacağını bildirdi.
Eroğlu, yazılı açıklamasında, hizmete alacakları sulama tesisinde çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti.

Bayburt’ta inşa edilen Demirözü Sulaması’nda şu ana kadar 5 bin 750 dekar zirai araziyi sulamaya açtıklarını kaydeden Eroğlu, “Proje tamamlandığında ise toplam 112 bin 600 dekar zirai araziyi suya kavuşturacağız. Böylece bölgenin münbit topraklarına bereket katılacak” ifadelerini kullandı.
BAKAN SOYLU’DAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Eroğlu, proje kapsamında toplam 326 bin 444 metre PE100 ve CTP tipi boru döşeme işi yapılacağına işaret ederek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ayrıca 2 bin 8 sanat yapısından 804’ü, 225 metre çelik boru döşemesi ve 17 yatay sondajlı karayolu geçiş imalatları da tamamlanarak projede önemli yol kat edildi. Bakanlığıma bağlı DSİ Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen ve bizim de hizmete aldığımız baraj ve sulama tesisleriyle yöre halkının refahına katkıda bulunarak çiftçilerimizin yüzünü güldürüyoruz. Projenin gerçekleşmesiyle milli ekonomiye yılda 54 milyon lira katkı sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca işin tamamlanmasıyla 11 bin 260 kişiye de istihdam sağlayacağız.”

enerji-petrol-medya-TÜRKİYE-HABER-GAZETESİ-  Haberleri

İzmir,çeşme, Alaçatı -  tekne turu  (9)seers cmp badge