Bakanlıktan Rusya Federasyonu’na ilişkin seyahat uyarısı

Bakanlıktan Rusya Federasyonu’na ilişkin seyahat uyarısı

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını Rusya Federasyonu’na aciliyet ve önem arzetmeyen seyahatlerini ertelemelerinden yarar görüldüğünü konusunda uyardı.
Bakanlıktan yapılan uyarıda, Türkiye ile Rusya Federasyonu arasındaki ilişkilerde son dönemde yaşanan gelişmeler çerçevesinde, 24 Kasım 2015 tarihinden itibaren vatandaşların Rusya Federasyonu’na seyahatlerinde ve anılan ülkede ikametlerinde bazı sıkıntılarla karşılaşıldığının görüldüğü vurgulanarak şöyle denildi:

“Bu durum açıklığa kavuşturuluncaya kadar, vatandaşlarımızın anılan ülkeye aciliyet ve önem arzetmeyen seyahatlerini ertelemelerinde yarar görülmektedir.

Vatandaşlarımızın, gelişmeleri ve yapılacak diğer bilgilendirmeleri http://moskova.be.mfa.gov.tr? adresinden takip etmeleri uygun olacaktır.

Rusya Federasyonu’nda bulunan vatandaşlarımızın bu konuda “007 495 994 48 08” ve “007 926 732 82 38” numaralı telefon hatlarından, ayrıca embassy.moscow@mfa.gov.tr isimli elektronik posta adresinden Moskova Büyükelçiliğimize, Türkiye’de bulunan vatandaşlarımızın ise 7 gün 24 saat “(+90) 312 292 29 29″ numaralı telefondan Bakanlığımız Konsolosluk Çağrı Merkezi’ne ulaşmaları mümkündür.”

enerji petrol medya -TÜRKİYE- HABER GAZETESİ (2)seers cmp badge