İyi ki varsınız | Emine Erdoğan, Malatya’da depremzedelerle bir araya geldi

İyi ki varsınız | Emine Erdoğan, Malatya’da depremzedelerle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerin büyük yıkıma yol açtığı Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

Emine Erdoğan, Sivas Belediyesince ilçede yaptırılan ve kasap, kuruyemiş, süt ürünleri, el örgüleri gibi ürünlerin pazarlandığı “Doğanşehir Esnaf Çarşısı” önünde depremzedelerle görüştü.

Tek tek ilgilendiği depremzedelere geçmiş olsun dileklerini ileten Emine Erdoğan, afetzedelerin taleplerini dinledi, herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu.

Emine Erdoğan, daha sonra konteyner çarşıdaki esnafın iş yerlerini ziyaret ederek, depremzede esnafa hayırlı işler diledi. Konteyner kentteki esnafa alışveriş yaparak ilk desteği veren Emine Erdoğan, çeşitli hediyelerle de afetzede çocukların yüzünü güldürdü.

Emine Erdoğan, ziyaretleri sırasında kendisini yalnız bırakmayan depremzede ikizler 4 yaşındaki Giray ve Gökay Güneş ile 7 yaşındaki Çınar Özpolat’a konteyner çarşıdaki bir iş yerinden beğendikleri kıyafetleri alarak hediye etti.

Emine Erdoğan’a ziyaretinde Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ve Sivas Valisi Yılmaz Şimşek eşlik etti.

Emine Erdoğan daha sonra Teknokent etkinlik çadırında depremzede çocuklarla bir araya geldi. Kültür ve Turizm Bakanlığının kurduğu çadırda çocuklarla sergilenen gösteriyi izleyen Erdoğan, onlarla sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

Emine Erdoğan çocuklara, “Sizi çok seviyorum, iyi ki varsınız. Sizin için buradayım” dedi.Benzer Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geleceğin otomotiv sanayisinde, elektrikli ve bağlantılı ticari araçların en büyük üretim merkezi Türkiye olacaktır”

DEV YATIRIMLAR | TÜRKİYE Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ford Otosan Gelecek Vizyon Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, yeni kurulacak tesiste dizel ve benzinli araçların

“Devlet Tüm İnanç Gruplarına Eşit Mesafededir”

Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kitaroviç ile ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir basın mensubunun TBMM Başkanı Kahraman’ın laiklik açıklamasına ilişkin sorusu

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Yer Bilimleri Veri ve Karot Bilgi Bankası temel atma törenine katıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Yer Bilimleri Veri ve Karot Bilgi Bankası (TÜVEK) temel atma törenine katıldı.