Cumhurbaşkanı Erdoğan Sudan’da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sudan’da

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Sudan, Çad ve Tunus resmî ziyaretlerinin ilk durağı olan Sudan’ın başkenti Hartum’a ulaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hartum Uluslararası Havaalanında Sudan Cumhurbaşkanı Ömer El Beşir tarafından resmî törenle karşılandı.

Türkiye ve Sudan millî marşlarının çalınmasının ardından tören kıtasını selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Sudan Cumhurbaşkanı El Beşir ile tokalaşarak basın mensuplarına görüntü verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a Sudanlı çocukların çiçek takdim ettiği törende; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Millî Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da hazır bulundu.

Törenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sudan Cumhurbaşkanı El Beşir, Cumhurbaşkanlığı Sarayına geçerek, baş başa ve heyetler arası görüşmelerini gerçekleştirdi.



seers cmp badge