BP Türkiye Finans Direktörü Tümkan Işıltan oldu

BP Türkiye Finans Direktörü Tümkan Işıltan oldu

BP Türkiye Finans Direktörü olarak atanan Tümkan Işıltan, daha önce BP Doğu Akdeniz Akaryakıt Strateji Müdürü olarak görev yapıyordu. Işıltan, yeni görevinde Türkiye Finans Takımına liderlik edecek ve BP Türkiye’nin finans gündemini yürütecek.

Tümkan Işıltan, 1 Mart 2017 tarihi itibarıyla BP Türkiye Finans Direktörü olarak atandı. Bu pozisyondan önce 2014 yılından beri Doğu Akdeniz Akaryakıt Strateji ve Portfolyo Müdürü görevini yürüten Işıltan, BP kariyerine 2000 yılında, Türkiye Perakende Ticari İş Analisti olarak başladı. Işıltan, Türkiye ve Doğu Akdeniz Performans Müdürlüğü yaptıktan sonra 2002 yılında BP’deki kariyerine Ispanya’da devam etti. Bu süreç içerisinde Portekiz, Fransa, İspanya, Yunanistan ve Türkiye’nin bağlı bulunduğu Akdeniz Akaryakıt İş Unitesinde bölgenin Raporlama ve Konsolidasyon Müdürlüğünü ve Akaryakıt Sadakat Programlarının yöneticiliğini üstlendi. 2006 yılında Türkiye’ye dönerek Doğu Akdeniz Bölgesinde Ticari Optimizasyon Strateji Müdürü olarak görev yaptı ve 2008’de ise Türkiye Strateji Müdürü olarak atandı. Yeni görevinde, BP Türkiye Finans Takımına liderlik edecek olan Tümkan Işıltan, tüm finans konularında yetkili olacak ve BP Türkiye finans gündemini yürütecek.

1972 yılı Ankara doğumlu olan Tümkan Işıltan, 1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Işıltan’ın ABD’deki Suffolk Üniversitesi’nden işletme dalında pazarlama ve finans alanlarında yüksek lisans derecesi bulunuyor. Tümkan Işıltan evli ve iki çocuk babası.seers cmp badge