Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale Şehitler Abidesi’ndeki Törene Katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale Şehitler Abidesi’ndeki Törene Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. yılı münasebetiyle düzenlenen törene katıldı.

Gelibolu Yarımadası’nda bulunan Çanakkale Şehitler Abidesi’nde gerçekleştirilen tören; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın abideye çelenk koymasının ardından, şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Törende; TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Millî Savunma Bakanı Fikri Işık, Kültür Bakanı Nabi Avcı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da hazır bulundu. Anma töreninde, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, Çanakkale şehitleri ve tüm şehitler için Kur’an-ı Kerim okunup dua edildi.

Davetlilerin ve vatandaşların da iştirak ettiği törende Cumhurbaşkanı Erdoğan şehitlik defterini imzalayarak Çanakkale şehitlerinin kabirlerine karanfil bıraktı.seers cmp badge