Başbakan Yıldırım, Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk için başsağlığı mesajı yayınladı

Başbakan Yıldırım, Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk için başsağlığı mesajı yayınladı

Başbakan Binali Yıldırım, şehit olan Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk için yayımladığı başsağlığı mesajında, “Devletimizin bekası ve milletimizin ali menfaatleri uğruna görevlerini her koşulda fedakarca yerine getirmekte olan kamu personelimizi hedef alarak gerçekleştirilen bu menfur saldırıyı bir kez daha şiddetle kınıyorum.” ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım, bombalı saldırı sonucu ağır yaralanan Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’ün şehit olması dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı.

Kaymakam Safitürk’ün kaldırıldığı hastanede vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrendiğini belirten Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti:

“Devletimizin bekası ve milletimizin ali menfaatleri uğruna görevlerini her koşulda fedakarca yerine getirmekte olan kamu personelimizi hedef alarak gerçekleştirilen bu menfur saldırıyı bir kez daha şiddetle kınıyorum. Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün teröristlere karşı mücadelesini korkusuzca sürdürürken bu alçakça saldırının neticesinde şehit olması aziz milletimizi ve bizi derinden üzmüştür.

Hiçbir dine, hukuka, vicdana uygun bir izahı olmayan bu tür terörist eylemleri bir kez daha lanetliyorum. Merhum Kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk’e Allah’tan rahmet, saldırıda yaralananlara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.”