Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRKSOY Üyesi Ülkelerin Kültür ve Sanat Elçilerini Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRKSOY Üyesi Ülkelerin Kültür ve Sanat Elçilerini Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) üyesi ülkelerin kültür ve sanat elçilerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.

“TÜRKSOY’UN ÇALIŞMALARINI TAKDİRLE KARŞILIYORUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRKSOY Genel Sekreteri Kasseinov ile Nevruz etkinlikleri vesilesiyle Türkiye’de bulunan Azerbaycanlı, Kazakistanlı, Kırgızistanlı, Türkmenistanlı, Moldovalı, Bosna-Hersekli, Makedonyalı ve Moğolistanlı sanatçıları kabulü sırasında, Nevruz’un sadece Avrasya’nın değil bütün dünya ailesinin birleşmesine ve bütünleşmesine vesile olması dileğini ifade etti.

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1993’te kurulan TÜRKSOY’un Türk Dili, Kültürü ve Sanatının korunması, canlandırılması ve araştırılması yönünde gerçekleştirdiği çalışmaları takdirle karşıladığını vurguladı.

TÜRKSOY Genel Sekreteri Kasseinov ve beraberindeki sanatçılar kabulde, Nevruz anısına, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a içinde yumurta, buğday, çerez ve kuru yemişlerin yer aldığı bir “semini” (sini) ve geleneksel Kazak giysisi “çapan” hediye ettiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan da konuklarına Türk sanat musikisinden seçme eserlerin yer aldığı müzik CD’si armağan etti. Kabulde, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) a16 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) a12

enerji petrol medya -TÜRKİYE- HABER GAZETESİ  - TÜRKİYE  - HABERLERİ - EKONOMİ -10seers cmp badge