Cumhurbaşkanı Erdoğan, “1915 Bir Hilal Uğruna” Temsilini İzledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “1915 Bir Hilal Uğruna” Temsilini İzledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte Kültür Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğü’nce Çanakkale Zaferi’nin 101. yılı dolayısıyla hazırlanan “1915 Bir Hilal Uğruna” adlı temsili izledi.

Temsilden önce Cumhuriyetimizin kuruluşunda, korunmasında ve terör eylemlerinde kaybedilen şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Sergilenen temsilin ardından kısa bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, uzun uğraşlar sonucu ortaya çıkan eserde emeği geçenlere tebrik ve teşekkürlerini iletti.

“ECDADIMIZIN YEDİ DÜVELE KARŞI NASIL BİR MÜCADELE SERGİLEDİĞİNİ GÖRDÜK”

Eserin sanallıktan uzak, çok doğal ve gerçekçi olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çanakkale’nin seneyi devriyesindeyiz. 1915’te ecdadımızın orada yedi düvele karşı nasıl bir mücadele sergilediğinin en somut örneği oldu. Genç kuşaklar hele hele bugünün nesillerinin, işte orada lise mezunu yavrularımızın o savaşta nasıl yer aldıkları, rol aldıkları çok çok önemli. Bundan dolayı bu eseri inşallah devam ettirmemizde fayda olacak. Bu başarının farklı eserlerle de devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Gösterime, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Lütfi Elvan ile Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal da katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1915 Bir Hilal Uğruna - Çanakkale  (19) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1915 Bir Hilal Uğruna - Çanakkale  (22) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1915 Bir Hilal Uğruna - Çanakkale  (20) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1915 Bir Hilal Uğruna - Çanakkale  (21)

enerji petrol medya -TÜRKİYE- HABER GAZETESİ  - TÜRKİYE  - HABERLERİ - EKONOMİ -23seers cmp badge