Sarıkamış Şehitleri Yurdun Dört Bir Yanında Anıldı

Sarıkamış Şehitleri Yurdun Dört Bir Yanında Anıldı

“Vefakar gençlik, fedakar ecdadını unutmayacak” sloganıyla düzenlenen anma yürüyüşü kapsamında binlerce genç, Allahuekber Şehitliği’nde toplandı. Tekbirler getirerek, dualar eşliğinde başlayan 8,5 kilometrelik yürüyüş, yaklaşık 2 saatte varılan Yukarı Sarıkamış Şehitliği’nde sona erdi.

Yürüyüşün ardından Yukarı Sarıkamış Şehitliği’nde düzenlenen törende, Şehitler Anıtı’na çelenk sunularak, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasının ardından dualar edildi.

Bakan Çağatay Kılıç,Sarıkamış’ta 101 sene önceki hava şartlarının ne olduğunu bu sene en iyi şekilde hissedebildiklerini söyledi.
“Ecdadımızdan aldığımız güç ile bir olarak geleceğe yürüyeceğiz”
“Burada tek bir amaç için buradayız” diyen Bakan Çağatay Kılıç, “Ay yıldızlı bayrağımızın altında bir arada hep beraber hiçbir ayrılık olmaksızın ecdadımızdan aldığımız güç ile medeniyetimizden, inancımızdan aldığımız güç ile beraber ve bir olarak geleceğe yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ecdadın Sarıkamış’ta nasıl bir fedakarlık gösterdiklerini en iyi şekilde anlamaları için gençlere yardımcı olduklarını kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, “Burada inşallah tamamlanacak olan şehitliklerimiz ile beraber aynı Çanakkale’de yaptığımız gibi Malazgirt’te yaptığımız gibi yıl içerisinde de bir çok defalar gençlerimizi buraya getireceğiz inşallah. Ecdatlarının:, dedelerinin büyüklerinin burada nasıl bir fedakarlık gösterdiklerini en iyi şekilde anlamalarına yardımcı olacağız, bizim görevimiz budur. Sayın cumhurbaşkanımızın ve başbakanımızın bize talimatları budur. İnşallah ecdadımıza layık bir nesil olarak geleceğe de ay yıldızlı bayrağımızın altında birlik ve beraberlik içerisinde yürüyeceğiz” diye konuştu.

Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı, Sarıkamış şehitlerini anlatan tiyatro oyununun sahnelenmesiyle sona erdi.

enerji petrol medya -TÜRKİYE  - DÜNYA -  HABER ,HABERLER -Bseers cmp badge