Enerji Bakanı Berat Albayrak’tan EPİAŞ’a Ziyaret

Enerji Bakanı Berat Albayrak’tan EPİAŞ’a Ziyaret

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Enerji Piyasaları İşletme Anonim Şirketi’ni (EPİAŞ) ziyaret etti.

EPİAŞ’ın İstanbul’daki binasına ziyarette bulunan Albayrak, burada EPİAŞ Yönetim Kurulu ve Genel Müdürü Hasan Hüseyin Savaş ve diğer yetkililerden kurum hakkında bilgi aldı. EPİAŞ’ın 18 Mart 2015’te kurulmasının ardından bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında Bakan Albayrak ve yetkililere detaylı bir sunum yapıldı. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantı yaklaşık iki saat sürdü.

Ziyarete, Enerji Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz ile Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Talat Ulussever ve üst düzey enerji yönetimi yetkilileri de katıldı.

Yapılan sunumun ardından, Bakan Albayrak tarafından elektrik piyasası Aralık 2015 dönemine ait nihai uzlaştırma bildirimi gerçekleştirildi. Böylece EPİAŞ’ta işlem yapan tüm piyasa katılımcılarına ait Aralık dönemi faturaları kesinleşmiş oldu.

Albayrak, toplantının ardından EPİAŞ’ta Piyasa Operasyonları, Bilgi Teknolojileri ve diğer birimlerde incelemelerde bulunarak bilgi aldı. Ziyaretin ardından toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

enerji petrol medya -TÜRKİYE  - DÜNYA -  HABER ,HABERLER -TÜRKİYE

 

EPİAŞ  ,    Hasan Hüseyin Savaş – Genel Müdür,Fatih Yazıtaş – Piyasa Operasyonları Direktörü,Ekrem Arıkan – Strateji Geliştirme Direktörü,Mustafa Kamil Ata – Bilgi Teknolojileri Direktörü,Rıdvan Çabukel – İç Kontrol Ve Risk Yönetimi Direktörü,Ramis Kulak – Finans Ve Destek Hizmetleri Direktörü,Hasan Hüseyin Savaş – Yönetim Kurulu Başkanı,Mustafa Kemal Yılmaz – Yönetim Kurulu Başkan Vekili,Talat Ulussever – Yönetim Kurulu Üyesi,Kemal Yıldır – Yönetim Kurulu Üyesi,Hüseyin Semih Yıldırım – Yönetim Kurulu Üyesi,Faruk Bostancı – Yönetim Kurulu Üyesi,seers cmp badge