BAŞKENT’İN PARKLARINDA KIŞ GÜZELLİĞİ

BAŞKENT’İN PARKLARINDA KIŞ GÜZELLİĞİ
DÖRT MEVSİM AYRI BİR GÜZELLİĞİN YAŞANDIĞI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PARKLARI, KARIN KEYFİNİ ÇIKARMAK İSTEYENLERLERİN MEKANI OLDU

Dört mevsim birbirinden farklı güzellikleri içinde barındıran Büyükşehir Belediyesi parklarında, kar yağışı sonrasında kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.
İki gündür aralıksız süren kar yağışına hazırlıklı olan Büyükşehir Belediyesi, karın çileye dönüşmesini önlemek amacıyla küreme ve tuzlama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Karın keyfini çıkartmak isteyenler de Büyükşehir Belediyesi rekreasyon alanlarını ve parklarını tercih ediyor.
Kar tatilini fırsat bilen öğrenciler ise aileleriyle birlikte kardan adam yapıp, kartopu savaşı gibi oyunlar oynayarak eğlenceli vakit geçiriyorlar. Köpeklerini alarak yürüyüş yapanlar ve oyunlar oynayan ziyaretçiler da parklarda renkli pozlar vererek bol bol fotoğraf çektiriyorlar.
Dikmen Vadisi, Göksu Parkı, Gençlik Parkı gibi kent merkezinde bulunan dev parklar ve rekreasyon alanlarında fotoğraf çekmek isteyen amatör ve profesyonel fotoğrafçılar da en güzel kar manzarasını yakalamak için adeta yarışıyor. Rekreasyon vadilerinin yamaçlarında ağaçlar arasında kaydıraklarla kayan vatandaşlar, eğlenceli vakit geçiriyor.
Parklar dışında Ankara manzarasını izlemek isteyen vatandaşlar, kentin yüksek yerlerinde bulunan ve seyir terası olma özelliğini taşıyan 50. Yıl Parkı ve Esertepe Parkı’nı tercih ederken, Yenimahalle- Şentepe teleferiğinden de kenti ayrı bir mekandan seyretme imkanı buluyorlar.

BAŞKENT'İN PARKLARINDA KIŞ GÜZELLİĞİ - ANKARA TÜRKİYE - 30

BAŞKENT'İN PARKLARINDA KIŞ GÜZELLİĞİ - ANKARA TÜRKİYE - 21 BAŞKENT'İN PARKLARINDA KIŞ GÜZELLİĞİ - ANKARA TÜRKİYE - 22 BAŞKENT'İN PARKLARINDA KIŞ GÜZELLİĞİ - ANKARA TÜRKİYE - 22 BAŞKENT'İN PARKLARINDA KIŞ GÜZELLİĞİ - ANKARA TÜRKİYE - 24 BAŞKENT'İN PARKLARINDA KIŞ GÜZELLİĞİ - ANKARA TÜRKİYE - 26

BAŞKENT'İN PARKLARINDA KIŞ GÜZELLİĞİ - ANKARA TÜRKİYE - 26BAŞKENT'İN PARKLARINDA KIŞ GÜZELLİĞİ - ANKARA TÜRKİYE - 29BAŞKENT'İN PARKLARINDA KIŞ GÜZELLİĞİ - ANKARA TÜRKİYE - 30

enerji petrol medya -TÜRKİYE  - DÜNYA -  HABER -,HABERLER (1)seers cmp badge