Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkmenistan’da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkmenistan’da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov’un davetine icabetle, resmî bir ziyaret gerçekleştirmek üzere Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta bulunuyor.

Türkmenistan’ın Daimi Tarafsızlığının 20’nci yıl dönümü çerçevesinde düzenlenecek olan ‘Barış, Güvenlik ve Kalkınma Adına Uluslararası İşbirliği Konferansı’na katılacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Aşkabat Havalimanı’nda Türkmenistan’ın Tarımdan Sorumlu Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Esenmurat Arazgeldiyev, Türkiye’nin Aşkabat Büyükelçisi Mustafa Kapucu ile Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi Ata Serdarov ve diğer yetkililer karşıladı.

Türkmenistan resmî ziyaretinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a; Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın da aralarında olduğu bir heyet eşlik ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan -A251125 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan -A251215 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan -A2511125 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan -A2511251

enerji petrol medya -TÜRKİYE- HABER GAZETESİseers cmp badge