Başbakanlıkta güvenlik toplantısı

Başbakanlıkta güvenlik toplantısı

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirilen güvenlik toplantısı sona erdi.

Çankaya Köşkü’nde basına kapalı gerçekleşen toplantı, 4 saat 40 dakika sürdü. Toplantıda, terörle mücadelede gelinen son nokta, şehirlerin yeniden imarı, başta çocuklar olmak üzere terör mağdurlarına yönelik çalışmalar ele alındı.

Toplantıya, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan yardımcıları Numan Kurtulmuş, Yalçın Akdoğan ve Tuğrul Türkeş, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Milletvekili ve Başbakan Davutoğlu’nun Başdanışmanı Ali Sarıkaya, Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Genelkurmay Harekat Başkanı Korgeneral Bahadır Köse, Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları Ahmet Muhtar Gün ve Ümit Yalçın, Başbakan’ın başdanışmanları Kemal Ökem ve Hatem Ete ile Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürü Bilal Durdalı katıldı.

Güvenlik Toplantısı’na ilişkin yapılan basın açıklaması

Sayın Başbakanımızın başkanlığında bugün Çankaya Köşkü’nde yapılan Güvenlik Toplantısı’nda terörle mücadele konusunda güvenlik güçlerimizin yürüttüğü faaliyetler ele alınmıştır. Terörden olumsuz etkilenen vatandaşlarımızın güvenlik, huzur ve esenliğinin azami şekilde korunması ve sürdürülmesi bakımından başta sağlık, eğitim, kentsel altyapı, çevre ve ulaşım olmak üzere tüm alanlarda yürütülen çalışmalar ve alınacak tedbirler gözden geçirilmiştir.

Toplantıda ayrıca Suriye ve Irak’taki güvenlik durumu ve ülkemize yönelik riskler değerlendirilmiştir.

Hükümetimiz; ülkemiz ve milletimizin güvenlik ve refahı için terörizmle mücadeleyi en kapsamlı biçimde sürdürmeye kararlıdır.

enerji petrol medya -TÜRKİYE  - DÜNYA -  HABER ,HABERLER -A23988987988