Başbakan Davutoğlu’ndan gençlere çağrı

Başbakan Davutoğlu’ndan gençlere çağrı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Wow Hotel’de gerçekleştirilen Genç MÜSİAD 5. Uluslararası Genç İşadamları Kongresi’ne katılarak konuşma yaptı.

Davutoğlu, “Gelin buradan hep birlikte tüm gençlerimize bir çağrıda bulunalım: Sizi sokaklara atarak ölüme gönderen kirli zihinlerin oyunlarına gelmeyin. Hayatlarınızı karartarak sizleri dağlara, barikatlara, hendeklere mahkum etmeye çalışanları dinlemeyin. Sizleri ailenizden, sevdiklerinizden ayırarak, yüreklerinize sevgi yerine nefret tohumları ekenlere fırsat vermeyin. Devleti düşman göstererek, gençlerimizin geleceğini çalanlara bugün gelin hep beraber ‘edi bese/yeter artık’ diyelim. Hendek kuranlara, tuzak kuranlara, cami yakanlara, pusu kuranlara ‘yeter artık’ diyelim. Bugün temiz, bembeyaz bir sayfa açalım. Devlet her zaman sizin ve bu ülkenin güzel gençlerinin yanında. Yeter ki atın elinizdeki taşları, sopaları… Ailenizi, yuvanızı, toprağınızı yakmayın, yıkmayın. Kulağınıza fısıldanan yalanlar uğruna geleceğinizi, hayallerinizi bir kenara atmayın. Bu toprağın her karışında sevginin, hoşgörünün, huzurun tesis edilmesi için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Genç girişimcilerden bir ricası olduğunu belirten Başbakan Davutoğlu, şunları söyledi:

“Bugün Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da bu şartlardan olumsuz şekilde etkilenen ve hendeklerden, barikatlardan ve bunların getirdiği ortamdan etkilenerek iş dünyasında, iş hayatında önemli engellerle karşılaşan bölgedeki genç esnafa sahip çıkın. Her biriniz Diyarbakır’da, Mardin’de, Şırnak’ta, Hakkari’de, Bingöl’de, Van’da bir genç esnafı kan kardeşi, dava kardeşi, can kardeşi edinin. Ekonomi Bakanlığımız devreye girebilir. İş teşkilatlarımız, MÜSİAD devreye girebilir. Buradaki her kardeşimin Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da bir helal lokma kardeşi olsun. Lokmaları paylaşacağı, silahlara, hendeklere, barikatlara karşı lokmalarını, aşını paylaşacağı bir kardeşi olsun.”

Davutoğlu, “Özellikle zor günler geçirdiğimiz şu dönemde, sınırlarımızın dört bir yanında, savaşın ve kargaşanın yaşandığı, günahsız çocukların derin sularda hayalleriyle vedalaştığı, eline taş, silah tutuşturulan gençlerimizin, canlarımızın kendi topraklarını bir hiç uğruna yakıp yıkmaları için kandırıldığı şu günlerde kardeş olmaya, örnek olmaya çok ihtiyaç var. Sokakta savaşa itilen çocuklarımızı geri kazanmaya her şeyden çok ihtiyacımız var. Şu anda hayatlarını nasıl kararttıklarını göremeyen gençlerimizin yıkımlarını değil, üretimlerini, yeniden doğuşlarını görmeye çok ihtiyacımız var” dedi.enerji petrol medya -TÜRKİYE- HABER GAZETESİ  - AVRUPA BİRLİĞİ

ÇEŞME - KİRALIK TEKNE ,YAT,YELKENLİ,GULET  - İZMİR - ÇEŞME -ALAÇATI (29)

İZMİR , ÇEŞME ,ALAÇATI - TEKNE,YELKENLİ,YAT - KİRALIK  - TEL  (6)