64. Hükümet üyeleri Anıtkabir’de

64. Hükümet üyeleri Anıtkabir’de

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu 64. Hükümet üyeleri, Anıtkabir’i ziyaret etti.

Başbakan Davutoğlu ve beraberindekiler, Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine geldi. Davutoğlu’nun, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu.

Davutoğlu başkanlığındaki heyet, mozoleye çıkan merdivenin önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra, Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti.

Burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Başbakan Davutoğlu şunları kaydetti:

“Cumhuriyetimizin kurucusu büyük komutan, Türkiye Cumhuriyeti 64. Hükümeti görevine başlamış bulunmaktadır. Cumhuriyetimizi evrensel değerler doğrultusunda korumaya ve yüceltmeye, hükümet üyelerimizle birlikte devam edecek, her kayıt ve şartta milletimizden aldığımız kutlu emanete layık olmanın şuuru içinde hareket edeceğiz. Ana hedefimiz halkı barış içinde yaşayan, huzurlu, müreffeh, itibarlı bir Türkiye idealidir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizi kardeşlik ruhu, birlik ve bütünlük anlayışı çerçevesinde geleceğe taşımanın, demokrasimizi ve hukukumuzu daha ileri seviyelere ulaştırmanın kararlılığı içindeyiz.

Demokrasimizi her alanda ilerletme istikametindeki çabalarımız, bütün vatandaşlarımızın onurlu insanlar olarak yaşamalarını temin edecek, sosyal devlet politikalarıyla tekemmül ettirilecektir. Bu yoldaki kararlılığımız milletten almış olduğumuz güç ve öz güvenle bir kez daha pekişmiş olup, ülkemizi 21. asrın güçlü ve lider ülkelerinden biri yapmaya yönelik mücadelemizi aynı şuur ve hassasiyetle sürdürmeyi kendimize bir borç biliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin 64. Hükümet’i adına minnet ve şükranla arz ederim.”

Bu arada Başbakan Davutoğlu, Anıtkabir’den ayrılırken karşılaştığı bir grup çocukla sohbet etti.

64. Hükümet üyeleri Anıtkabir’de 64. Hükümet üyeleri Anıtkabir’de -12 64. Hükümet üyeleri Anıtkabir’de -13

enerji petrol medya -TÜRKİYE  - DÜNYA