Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Askerlerimiz, polislerimiz, vatandaşlarımız şehit ediliyorlar. Onlarla bu hesabı görmeye devam edeceğiz. Seçim neticesi ne olursa olsun şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak.” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Onlar bize tuzak kurarken biz uzaya uydu göndermekle meşgulüz. HDP terör yaparken, Bahçeli ‘hayır’ derken, Kılıçdaroğlu ‘blok’ derken biz uzaya uydu gönderiyoruz. Bizim onlarla kaybedecek zamanımız yok. Bizim işimiz çok. Bizim yapacak çok işimiz var, bizim dökecek çok terimiz var” dedi.

Davutoğlu, Konya mitinginde yaptığı konuşmada, içtiği ilk suyun Alaaddin Keykubat’ın yaptırdığı Sultan suyu olduğunu belirterek, “Boğazımızdan bir lokma haram geçmedi, geçmeyecek” ifadesini kullandı.

Milli uzay ajansı kuracaklarını, milli aşıyı üreteceklerini, milli nükleer enerjiyi yapacaklarını anlatan Başbakan Davutoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapılan içme suyu projesine de değindi.

Davutoğlu, “Artık yavru vatan, Torosların suyunu içecek. Bu dünyada bir ilk biz gerçekleştirdik. Proje ile yavru vatanın 50 yıllık içme ve kullanma suyu ihtiyacı karşılanacak. 70 bin dekarlık alanda zirai sulama yapılabilecek” diye konuştu.

Geçen hafta 4B uydusunun uzaya gönderildiğini anımsatan Davutoğlu, şunları söyledi:

“Onlar bize tuzak kurarken biz uzaya uydu göndermekle meşgulüz. HDP terör yaparken, Bahçeli ‘hayır’ derken, Kılıçdaroğlu ‘blok’ derken biz uzaya uydu gönderiyoruz. Bizim onlarla kaybedecek zamanımız yok. Bizim işimiz çok. Bizim yapacak çok işimiz var, bizim dökecek çok terimiz var. Allah bizim bütün bu projelerimizi kemale erdirme gücünü bize nasip eylesin.”

Türksat 4B ile hem internet kapasitesinin artırılacağını hem de uydu üzerinden internet kullanımının kolaylaşacağına dikkati çeken Başbakan Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Bunlar Türkiye’nin dev eserleri, büyük projeler. Dünyanın en büyük havalimanını İstanbul’da yapıyoruz. Geçtiğimiz hafta Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte finansman imzalarını attık. Artık Türkiye’nin bu azizi milletin gökyüzünde de uzay da da imzası var. Dünya’nın en büyük havalimanlarında imzası var. Dünyanın ilk 3 katlı tüneli olacak İstanbul’da yapılacak tünelde de imzası var. Artık her yerde bizim mührümüz var.”

Miting alanındakilere “Peki siz de mührünüzü vuracak mısınız? Söz mü?” diye soran Davutoğlu, vatandaşlardan söz aldıktan sonra konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bunlar büyük Türkiye’nin ayak sesleri, bu ayak seslerini duyanlar korkuyorlar. Bunlar güçlü müreffeh Türkiye’nin ayak sesleri, bunları duyanlar bu ayak seslerini engellemeye çalışıyor. Ayaklarımızı daha kuvvetli şekilde basacak mıyız? Onlar ne yaparlarsa yapsınlar inşallah 1 Kasım’da sizlerle bir kere daha gönül gönüle vereceğiz, el ele tutuşacağız, ufkumuza bakacağız, geleceğe bakacağız ve ‘yola devam’ diyeceğiz. ‘Tek başına iş başına’ diyeceğiz. Bu ülkenin yavaşlamasını, istikrarını kaybetmesini bekleyenler hep birlikte hayal kırıklığına uğrayacak.”

Ülkenin hiç bir ferdinin ötekileştirilemeyeceğini ve buna asla izin vermeyeceklerini vurgulayan Davutoğlu, şöyle dedi:

“Etnik kökeni, inancı, mezhebi, kültürü, dili ya da fikirleri nedeniyle hiç bir vatandaşımızın tahkir edilmesine, ötekileştirilmesine izin vermeyiz. Başörtü yasağını kaldırdık. Bir daha kimse bu ülkenin kadınına yan gözle bakamayacak. Bütün engelleri, demokrasi önündeki engelleri kaldırdık. Atacağımız yeni adımlarla bu özgürleşme sürecini tamama erdireceğiz. Her insanın bu ülkenin vatandaşı olmaktan gurur duymasını sağlayacağız.”

“Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak”

Yaptıkları siyasetin, Türkiye’nin, birliğin, kardeşliğin ve dirliğin siyaseti olduğunu anlatan Başbakan Ahmet Davutoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“7 Haziran’dan bu yana terör örgütlerinin yaptığı saldırıların hedefi işte bu birliktir, bu kardeşliktir, bu kardeşlik tablosunu yıkmaktır. 7 Haziran’dan bu yana milletimiz bir kere daha terörle imtihan ediliyor. Yüreklerimizi kanatan alçakça saldırılara uğruyoruz. Askerlerimiz, polislerimiz, vatandaşlarımız şehit ediliyorlar. Onlarla bu hesabı görmeye devam edeceğiz. Seçim neticesi ne olursa olsun şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak.”

Konuşmasında bir kez daha şehitlere rahmet, yaralılara şifa dileğinde bulunan Davutoğlu, “Bu insanlık dışı eylemlerin hedefi Türkiye’dir, milletimizdir, dirliğimizdir, kardeşliğimizdir hiç şüpheniz olmasın. Türkiye’nin önünü kesmek için yapılan bu saldırılara karşı dimdik duracağız. Hiç bir şekilde boynumuz eğilmeyecek, başımız eğilmeyecek” diye konuştu.

Türkiye’de 13 yıldır devam eden, huzur ve istikrarın ortadan kaldırılmak istendiğini aktaran Davutoğlu, 1 Kasım’da gerçekleşecek seçimleri ertelemek için Ankara’da gar saldırısı ve diğer birçok saldırılarda bulunulduğunu anlattı.

Demokrasiyi zaafa uğratmak isteyenler olduğunu ancak uğratamayacaklarını vurgulayan Başbakan Davutoğlu, alanlara, “Türkiye’nin seçimlerden sonra istikrarlı ve büyük bir Türkiye kurma idealindeki kadrolarla yola devam etmesini istiyor musunuz?” diye sordu.

“Yolumuzdan bizi durduramayacaklar”

Bu ülkede her vatandaşın canı, hukuku, nesli, malı, her şeyinin kendilerine emanet olduğunun altını çizen Davutoğlu, “Hiç kimsenin herhangi bir şekilde bu temel haklardan mahrum edilmesine izin vermeyiz. Teröre asla izin vermeyeceğiz. Silahlar gömülünceye, terör sona erene kadar mücadele edeceğiz. Bu milletin canına, birliğine, dirliğine kast edenlerle mutlaka mücadele edeceğiz. Aynı zamanda milletimizin huzur içinde, refah içinde geleceğe yürümesini sağlayacağız. Yolumuzdan bizi durduramayacaklar. Bizde iki önemli güç kaynağımız var bir insanımız, bir demokrasimiz” değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti seçim beyannamesinde yer alan vaatlere de değinerek, doğduğu andan emekliliğe kadar her vatandaşa ellerinin değeceğini ifade eden Başbakan Davutoğlu, doğum yardımı ve eğitimde sağladıkları yenilikleri anımsattı.

Davutoğlu, kitapların ücretsiz dağıtıldığını, tablet ve akıllı tahtalarla eğitim sağladıklarını, lise veya üniversiteyi bitiren öğrencilerin ise 2 yıl genel sağlık sigortası giderlerinin karşılanacağını bildirdi.

İş kurmak isteyen ve evlenecek olan gençlere de yapacakları yardımları anlatan Davutoğlu, gençlere kefil olacaklarını da ifade etti.

BÜYÜYEN TÜRKİYE -A48

enerji petrol medya -10044