BU EMEĞİN ALTINDA GÜVEN VAR – GÜVENAL GAZ

BU EMEĞİN ALTINDA GÜVEN VAR – GÜVENAL GAZ

                              LEVENT KANDEMİR

1997 yılında enerji sektörü ne ,Adıyaman İli Gölbaşı ilçesi hinterlandında tüp dolum tesisi ile atılım başlatan Firma ;1999 yılında GSM ruhsatını alarak enerji sektörüne merhaba dedi.

İlk etap da Tüp dolum ünitesi,tüplü Dolum ile Bölge halkına hizmet veren Firma ,aynı yılın sonlarına doğru Oto gaz sektörüne girmeye ve bölge de yeni bayilikler oluşturmayı hedef edindi.ve yeni yeni bayilikler açılmaya başladı.
Ulusal anlamda bir giriş ve atılım gerekliliği hasıl olmaya başladığında ;2005 yılında Karadeniz bölgesinde Tokat –Niksar da bulunan Akar gaz Dolum tesisi ve Şirket portföyü Güvenal gaz bünyesine dahil edilerek ,hem Ulusal Dağıtıcı Firma özelliği,hem de bölge hattında yepyeni bir çehre oluşturulacaktı.

2005 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun Türkiye’ de yepyeni bir Dağıtım Şirketi portföyü oluşumuna ivme kazandırması ,Firmanın Kurumsallık ve Dağıtıcı olma yolundaki engelleri bir nebze rahatlatmıştı.ancak bu durum Dağıtım Firmaları arasında kıran kırana bir rekabet ortamı oluşmasının kapılarını da sonuna kadar açıyordu. İşte Güvenal gaz Firması Akaryakıt Dağıtım Şirketleri ile öncelikli partnerlik anlaşmaları ile bir nebze nefes alıyor bu yeterli olmuyordu. Akaryakıt Dağıtım Firmaları olan ticari diyaloglar Genel Müdürlük ilişkilerinin Adıyaman Gölbaşı’nda bulunması.hem strateji oluşumu hem de dengeler unsurunu etkilemekte idi. Bu sebep ile Şirket Merkezinin Ankara ya taşınması gündeme geldi,2013 yılının başlarında bu oluşum sağlandı .

O yıllardan 2017 yılına gelindiğinde ;

Şirket portföyünde :çalışan sayısının 1000 ‘ler ile konuşulması ve istihdamının oluşumu ,Türkiye nin hemen hemen her bölgesinde ,300 e yakın LPG OTO GAZ lisanslı bayiliğinin ve lokal işletmelerin oluşumu ;bu oluşumlar la birlikte LPG temini için 100 e yakın araç filosu ve alt yapısının edinimi , ayrıca Firmanın kendi bünyelerinde 50 ye yakın istasyonun işletmelerinin kendilerinde bulunması .işte bütün bu icraatlar GÜVENAL GAZ AŞ nin umursanmayacak kadar ciddi büyümeye hedef edindiğinin göstergesi idi.

Güvenal gaz bir ekol olmakla birlikte; bu yönde hizmet kalitesi ,istihdama yönünde pozitif kaynakları değerlendirme azmi,ülkemizdeki LPG Dağıtım Firmaları arasındaki gelinen hem lojistik hem de kararlı dinamik duruşu ile sektörde bulunmasını takdirle ve gururla karşılıyor.

iyi ki varsınız GÜVENAL  GAZ A.Ş. diyoruz.

Sevgilerimle

Levent KANDEMİR

İletişim : 0.532.3418555 e-mail:leventkan-@hotmail.com

 

 seers cmp badge