Cumhurbaşkanı Erdoğan Mersin’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mersin’de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin Şehir Hastanesi ve yapımı tamamlanan kamu yatırımlarının toplu açılış törenine katılmak üzere Mersin’de bulunuyor.

Adana’dan helikopterle Mersin’e geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Vali Özdemir Çakacak ve diğer yetkililer karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazını Hazreti Hızır Camisi’nde kıldı. Namazın ardından camiden ayrılışında kendisini bekleyen vatandaşları selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Mersin Valiliği’ni ziyaret etti.

VALİLİK VE BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZİYARETİ

Valilik önünde, Mersin Valisi Özdemir Çakacak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile Barbaros Ortaokulu öğrencilerinin çiçekle karşıladığı Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocuklara oyuncak ve satranç takımı hediye etti.

Vali Çakacak ile makamında bir süre görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki bakanlar, Valilik ziyaretinin ardından Büyükşehir Belediyesine gitti. Burada Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkanıyla bir süre görüştü.

Mersin Şehir Hastanesi açılışı için belediyeden otobüsle ayrılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yol üzerindeki vatandaşları selamladı, çocuklara satranç takımları dağıttı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlar arasında bugün nişan töreni olacağı öğrenilen Davut Kaya ve Roja Güneş’le sohbet ederek hediye verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Yenişehir Belediyesi Meclis üyesi Sadık Türüt’ün rahatsızlığı bulunan babası Birman Türüt’ü Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerindeki evinde ziyaret etti.seers cmp badge