Enerji Bakanı Berat Albayrak elektrik kesintileriyle ilgili inceleme yaptı

Enerji Bakanı Berat Albayrak elektrik kesintileriyle ilgili inceleme yaptı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, elektrik kesintileriyle ilgili Sakarya’da incelemelerde bulundu.Bakan Albayrak görevlilerden elektrik kesintisine yol açan sorunları dinledi.
Görevlileri dinleyen Bakan Albayrak konuyla ilgili gerekli çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü söyledi. Sorunun çözülmesi için tüm birimlerle yoğun bir çaba harcadığını söyleyen Bakan Albayrak tüm çalışanlara teşekkür etti.

Bakan Albayrak: “Yaklaşık 50 kilometrelik kuzeyden güneye bir koridor içerisindeki Sakarya, Kocaeli ve İstanbul’u besleyen 7 tane 380 kw’lik ana omurga hattımız, 20 kilometrelik de bir genişliğin içerisinde yaklaşık bin kilometrekarelik bir alanda tamamı perşembe günü itibarıyla koptu” dedi.

Hava koşullarının normale dönmesi ile 7 hat boyunca 4 adet 20mx80m boyutundaki direğin tamamen yıkıldığı, 69 adet direk üstü kulenin kırıldığı ve koptuğu tespit edildi.

Enerji bakanı ,Berat Albayrak ,Türkiye ,Enerji petrol haber gazetesi (2) Enerji bakanı ,Berat Albayrak ,Türkiye ,Enerji petrol haber gazetesi (3) Enerji bakanı ,Berat Albayrak ,Türkiye ,Enerji petrol haber gazetesi (4)T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (1) T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (2) T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (3) T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (4)