Başbakan Yıldırım, Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier’i kabul etti

Başbakan Yıldırım, Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier’i kabul etti

Başbakan Binali Yıldırım, Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier’i kabul etti.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Yıldırım, Başbakanlık Resmi Konutu’nda kabul ettiği Steinmeier’i Almanya’da cumhurbaşkanı adayı ilan edilmesi dolayısıyla tebrik etti.

Görüşmede, Almanya’yı yakın bir dost ve müttefik olarak gördüklerini belirten Yıldırım, FETÖ, PKK ve DEAŞ başta olmak üzere bütün terör örgütleriyle mücadelede iş birliğini artırarak sürdürmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Türkiye’nin, AB çevrelerinden gelen haksız eleştirileri esefle karşıladığını ve diyaloğun sürdürülmesine önem verdiğini vurgulayan Yıldırım, Almanya’nın bu alandaki çabalara katkı sağlamasını beklediklerini ifade etti.

Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier de Türkiye’nin terörle mücadelesine destek verdiklerini belirtti.

Diyaloğun muhafaza edilmesine önem atfettiklerini aktaran Steinmeier, gelecek süreçte Türkiye ve Almanya’nın her alanda iş birliği içinde olmasının önem arz ettiğini vurguladı.

Başbakanlık Resmi Konut’ta, basına kapalı gerçekleşen kabul, 50 dakika sürdü.

Başbakan Binali Yıldırım, Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier-Haber ,Enerji (3) Başbakan Binali Yıldırım, Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier-Haber ,Enerji (1) Başbakan Binali Yıldırım, Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier-Haber ,Enerji (2)