İstanbul – İETT’den Geleceğin Durağı

İstanbul – İETT’den Geleceğin Durağı

Enerjisini güneş panellerinden alan akıllı durak, Yıldız Teknik Üniversitesi durağında hizmet vermeye başladı.

İETT’nin ürettiği enerjisini güneş panellerinden alan Konsept Akıllı Durak, Beşiktaş’ta hizmete girdi.

İETT’den yapılan açıklamaya göre, teknolojik yenilikleri içinde barındıran akıllı durakta, LCD/LED tabanlı dijital yolcu bilgilendirme alanları, biletmatik cihazı, bas-konuş ünitesi, engelli araçlarının şarj edilebileceği ara birim, ücretsiz internet hizmeti bulunuyor.

Şehir mimarisine uygun olarak tasarlanan durak, Barbaros Bulvarı üzerindeki Yıldız Teknik Üniversitesi durağında konumlandırıldı.

Teknoloji alanındaki en son yenilikleri hizmetlerinde giderek daha fazla kullanan İETT, çevre dostu bu sistem ile modern, hızlı, kaliteli ve doğru ulaşım imkanı sağlıyor. Akıllı durak enerjisini, üzerinde yer alan güneş panellerinden alıyor. Güneş enerjisiyle çalışan durakta bekleyen yolcu, otobüsün o durağa ne kadar uzaklıkta bulunduğunu, hangi otobüsün ne zaman geçtiğini yanındakine sormak yerine, sistemden öğrenebiliyor.

Hayata geçirilen bu uygulamayla akülü araçlarıyla durağa gelen engelli yolculara aküsünü şarj edip yolculuğuna devam etme imkanı da veriliyor.

Duraktaki bas-konuş sistemi de yolcularla İETT arasında iletişim imkanı sunuyor. Bu sayede görme engelli yolcular otobüslerin tahmini varış süreleri hakkında sesli bilgilendirme alabildiği gibi, tüm yolculara canlı operatör desteği de veriliyor. www.iett.gov.tr

İSTANBUL – TÜRKİYE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İETT,Türkiye ,İstanbul (1) İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İETT,Türkiye ,İstanbul (2) İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İETT,Türkiye ,İstanbul (3)Türkiye,Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, ahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzceenerji petrol medya -TÜRKİYE- HABER GAZETESİ - TÜRKİYE - HABERLERİ - EKONOMİ -AMERİKA

Dev yatırımlar |Yerli Uçak Hürkuş

HÜRKUŞ - TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii - Türkiye ,Ankara (6)

HÜRKUŞ - TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii - Türkiye ,Ankara (2) HÜRKUŞ - TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii - Türkiye ,Ankara (3)

Bodrum - Muğla - Yat,Tekne,Yelkenli - Kiralık -Bodrum -a  (13)