Başbakan Davutoğlu, Merkel, Tusk ve Timmermans, Al Farah Çocuk Destek Merkezini hizmete açtı

Başbakan Davutoğlu, Merkel, Tusk ve Timmermans, Al Farah Çocuk Destek Merkezini hizmete açtı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Almanya Başbakanı Angela Merkel, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans, Al Farah Çocuk Destek Merkezinin açılışını yaptı.

Nizip-2 Konteyner Kent ve Konaklama Tesisi’nde Suriyeli sığınmacılarla bir araya gelen Davutoğlu, Merkel, Tusk, Timmermans, daha sonra şehir merkezinde Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM) ve UNICEF işbirliğiyle Gaziantep’te yapılan Al Farah Çocuk Destek Merkezinin açılış törenine katıldı.

Başbakan Davutoğlu, “Suriye’den gelen kardeşlerimiz için yapılan bu tesisi, Avrupa Birliği katkılarıyla, hayırlı olsun dileklerimizle açıyoruz.” dedi.

Hassas durumundaki mülteci çocuklara, gençlere ve ailelerine koruma, sağlık hizmetleri, tercümanlık alanlarında desteğin verileceği merkezin açılışını yapan liderler, merkezi ve resim sergisini gezdi.

Açılışa, Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan ve Mehmet Şimşek, AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ile Başbakan Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de katıldı.

Açılış sonrasında Türkiye-AB Suriyelilere Yardım Programı basın toplantısına giderken yolda coşkulu kalabalığı gören Davutoğlu, vatandaşlara, “Programa geç kalmasaydık inanın iner tek tek elinizi sıkardım. Suriyelilere sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum size.” dedi.

  • Başbakan Ahmet Davutoğlu, Almanya Başbakanı Angela Merkel, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk , AB Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye Gaziantep - n7 (6)

Türkiye - Ahmet Davutoğlu, Angela Merkel, Donald Tusk , Frans Timmermans, Türkiye ,Gaziantep  (4) Türkiye - Ahmet Davutoğlu, Angela Merkel, Donald Tusk , Frans Timmermans, Türkiye ,Gaziantep  (7) Türkiye - Ahmet Davutoğlu, Angela Merkel, Donald Tusk , Frans Timmermans, Türkiye ,Gaziantep  (16) Türkiye - Ahmet Davutoğlu, Angela Merkel, Donald Tusk , Frans Timmermans, Türkiye ,Gaziantep  (15) Türkiye - Ahmet Davutoğlu, Angela Merkel, Donald Tusk , Frans Timmermans, Türkiye ,Gaziantep  (11)

     Gaziantep – Türkiye

enerji petrol medya -TÜRKİYE  - DÜNYA -  HABER -,HABERLER (9)